Budou to skoro dva měsíce, kdy se fotbalistům FC Hradec Králové (13. místo, 34 bodů) podařilo naposledy naplno bodovat v domácím prostředí. I proto touží v derniéře se Slováckem (12. místo, 35 bodů) po nápravě. „Remízy nás už straší. S fanoušky se chceme rozloučit vítězstvím,“ pravil před nedělním utkáním trenér Václav Kotal. Stejně jako na ostatních druholigových stadionech se i na Všesportovním začne hrát už v 16 hodin.

Slovácko muselo v týdnu spolknout hořkou pilulku. Ve finále Poháru ČMFS podlehlo Teplicím 1:0 a sen o pohárové Evropě se klubu rozplynul. „Jedná se o soupeře, který hraje velice důrazně. Někdy až za hranicí únosnosti. Jestliže mužstvo udělá šestadvacet faulů za zápas, tak je to na můj vkus trochu moc. Uvidíme, jak se s tím naši hráči vypořádají,“ přemítá Kotal, jenž vylučuje, že by po strahovském neúspěchu přijel tým z Uherského Hradiště bez patřičné motivace. „Jedná se o souboj celků, které měly před začátkem soutěže velké ambice. Poražený z tohoto utkání zůstane třetí či čtvrtý od konce. Určitě u nás udělají maximum, aby si postavení v tabulce vylepšili.“

Jenže na totéž pomýšlejí i „votroci“. Ke všemu se s bohatou kariérou bude loučit brankář Karel Podhajský. „Všichni hráči by měli udělat maximum, aby Karlovi poslední zápas zpříjemnili úspěšným výsledkem. Zasloužil by si to. Znám ho jako skromného kluka, který v Hradci podával vždycky výborné výkony,“ poznamenal kouč.

Nepříjemností jistě bude absence motoru záložní řady Romana Fischera. I kdyby v předešlém utkání nevyfasoval ve vršovickém ďolíčku čtvrtou žlutou kartu, hrát by nemohl. Slovácko si tuto podmínku při jeho přestupu do Hradce Králové vymínilo. „Nahradit ho bude velmi těžké. Kreativních hráčů nemáme nazbyt. Ještě stále nejsem rozhodnutý, jakým způsobem tuto situaci vyřešíme.“

Oproti předchozímu zápasu na Bohemians 1905 dojde i k dalším změnám. „Chtěl bych vidět všechny hráče, kteří připadají v úvahu pro příští sezonu,“ potvrdil Václav Kotal.

Partnerem utkání je Deník, který ocení nejlepšího hráče.