Svým způsobem by se mělo jednat o jednoznačnou záležitost, vždyť oba týmy dělí v druholigové tabulce propastných jedenáct bodů. Jenže na jaře nedělní soupeř „votroků“ nasbíral o dva více a pod „lízátka“ bezpečně dorazí s patřičným sebevědomím. I proto slibuje utkání 22. kola napínavou podívanou.

Bitva mezi Hradcem Králové a Vítkovicemi vypukne v 17 hodin. Vítkovičtí měli vstup do jara jako hrom. Tým figurující po podzimní části těsně nad sestupovou propastí dokázal dvakrát zvítězit na hřištích soupeřů (v Čáslavi 1:0, v Krči 2:1) a z domácích utkání si připsal dvě remízy (Fulnek 0:0, Opava 2:2).
„Někdy se jim daří, jindy je to horší. Nicméně mužstvo svou kvalitu určitě má,“ poznamenal hradecký kouč Pavel Malura.

Záhy také přiznal, že poslední výsledek Vítkovic s vedoucí Opavou ho poměrně šokoval. „Překvapilo mě to opravdu hodně. Podle zpráv navíc Vítkovice hrály velmi dobře a o výhru je údajně připravil zvláštní výkon rozhodčího, který situace v posledních třiceti minutách posuzoval ve prospěch Opavy.“

Největší hrozbu v soupeřově týmu představuje zkušený útočník Martin Prohászka. Fotbalista se 133 prvoligovými starty na kontě je i ve čtyřiatřiceti letech stále velmi nebezpečný a ve vápně se díky své robustní postavě dokáže prosadit.
„Je vysoký a má výborný timing. Díky tomu je excelentní hlavičkář. Býval nadstandardním hráčem, působil i ve Spartě a nebýt vážného zranění, určitě by dnes ještě hrával v první lize,“ je přesvědčen Malura.

Hra moravského celku je založena na důrazu a kvalitně secvičených standardních situacích. „Víme o tom. Podobným způsobem se už prezentovali na podzim. Musíme se s tím vypořádat a zápas dovést k vítěznému konci,“ říká rezolutně.

Na podzim Hradec na severu Moravy zaslouženě vyhrál 2:1. Vítěznou branku vstřelil Miroslav Vodehnal. Jenže zítra zcela určitě nenastoupí. „Míra má problémy se stehenním svalem. Absolvoval několik vyšetření, ale nikdo nedokáže říct, co mu vlastně je. Ostatní hráči jsou zdravotně v pořádku,“ sdělil hradecký lodivod, jenž velké změny oproti předešlému utkání na Dukle (2:2) neplánuje.

„Sestava se té předchozí bude hodně podobat. Na Dukle jsme nezvládli začátek, to se s Vítkovicemi stát nesmí. Doufám, že hráči půjdou od první minuty za vítězstvím,“ věří Malura.