Výborné podzimní výkony nezůstaly u fanoušků bez odezvy. Své hochy jezdí na venkovní zápasy povzbuzovat ve stále větším počtu. „Na Dukle nás bylo přes sto, a to byl všední den,“ říká Jan Kotouček, předseda Fan klubu Votroci 2000.

Nejinak tomu bude v pátek v Kunovicích, kde čeká Kotalovi svěřence od 14 hodin možná nejtěžší bitva podzimu. Se Zlínem v ní půjde o udržení druhé pozice. „Klub nám přispěl na vypravení autobusu. Pro nás je to vyvrcholení první části sezony. Hodně fanoušků pocestuje také vlakem,“ prozradil Kotouček. „Fotbal, který teď kluci předvádějí, má hlavu a patu. I proto lidé fandí čím dál víc. Cítíme šanci, že bychom mohli postoupit do první ligy. Klukům budeme v Kunovicích moc držet palce,“ doplnil předseda Fan klubu.

Na Julisce „votrokům“ scházely dvě klíčové opory – obránce Radim Wozniak a útočník Václav Pilař. Den před utkáním je skolila viróza. „Oba už trénují. Věřím, že budou v pátek připraveni nastoupit,“ sdělil klubový sportovní ředitel Luboš Kubík.

Zlín v Kunovicích bůhvíjaké domácí prostředí nemá. I proto se možná vedení rozhodlo snížit vstupné na šlágr 15. kola. Činit bude pouhých dvacet korun. „Na menším hřišti nás čeká těžké utkání. Zlín má v kádru řadu zkušených fotbalistů a v poslední době mu přeje i štěstí. Vždyť třeba vítězný gól v Opavě vstřelil Žůrek v 88. minutě. Přesto věřím, že neprohrajeme,“ prohlásil slavný internacionál.

Podrobnosti k utkání přineseme v pátečním vydání.