FC Hradec Králové – SK Hlavice 4:1 (0:1). Branky: 46. Hochmeister, 50. Fischer, 65. Černý, 90. Pilař – 33. Ujec. Rozhodčí: Drábek – Kembický, Suchomel. Diváků: 320. Sestavy – Hradec – I. pol.: Koubek – Přibyl, Jandík, Zelený – Rezek, Janoušek, Nemček, Tomašák – Kocourek, Pokorný, Dvořák. II. pol.: Šimon – Karal, Wozniak, Kasálek – Fischer, Pávek, Hochmeister, Poděbradský – Pilař, Dobeš, Černý.

Měla to být jednoznačná záležitost, jenže soupeř z Hlavice po první polovině utkání překvapivě vedl. Ve 33. minutě odcentroval do vápna Kopeček a hlavička Ujce skončila za Koubkovými zády.

Hradečtí si vytvořili velké příležitosti těsně před přestávkou, tutovkou nejprve pohrdl Pokorný a po něm byl neúspěšný i Kocourek.

„Votroci“ utkání otočili krátce po změně stran, kdy se během čtyř minut trefili do soupeřovy sítě Hochmeister a Fischer – 2:1. Výraznou převahu ještě umocnil přesným zásahem Černý. Vzápětí Fischer neproměnil pokutový kop po faulu na Pilaře. Posledně jmenovaný hradecký útočník se pak gólově prosadil v závěru.

„Prohraná první půle? I v ní jsme měli šance, ale v koncovce jsme byli hrozně nedůrazní. Ke všemu jsme po standardní situaci inkasovali. To by se stávat nemělo. Druhý poločas už byl v naší režii. Soupeř byl unavenější a my jsme si mohli vyzkoušet různé útočné varianty,“ poznamenal hradecký kouč Václav Kotal.