Bude Filip Klapka na jaře oblékat dres prvoligového Hradce Králové? Odpověď zatím nedostanete. Atraktivní hostování ofenzivního středopolaře uvízlo na mrtvém bodě. Jisté je, že se nekoná přestup útočníka Petruse ze sousedních Pardubic a talentovaný brankář Jan Hanuš, jenž v podzimní části odchytal za „votroky“ čtyři zápasy, míří zpátky do pražské Slavie.

Ale zpět ke Klapkovi. Věci se mají následovně: odchovanec královéhradecké kopané v létě odešel z Jablonce do kazašského celku Tobol Kostanaj, s kterým vyválčil mistrovský titul. Jenže Klapka nyní chce z rodinných důvodů (narození dcery) zůstat doma a laso mu hodil Hradec. Jablonec, který na hráče vlastní práva, s tím nemá problém. Ovšem dohnat funkcionáře kazašského oddílu, je prozatím neřešitelný problém. „Příliš nekomunikují. My chceme Filipa, on chce zase k nám, ale musíme vyřešit vzájemný vztah mezi námi a Tobolem. A to se zatím nedaří. Rozhodovací pravomoc nemá prezident nebo majitel klubu, ale trenér. Je to složité,“ mračí se Richard Jukl, generální ředitel FC Hradec Králové.

Pokud by se Klapkovo hostování nepovedlo dořešit do začátku zimní přípravy, která na východě Čech začíná 4. ledna, je pravděpodobná varianta, že by se záložník do tréninkového procesu normálně zapojil. „Jednáme o tom,“ přitakal Jukl.

Zřejmě definitivně vyřešen je uvažovaný příchod pardubického útočníka Davida Petruse, který na podzim nastřílel v České fotbalové lize dvanáct branek. „Oznámil nám, že nemá vyjasněno, jestli chce hrát vrcholový fotbal. Spíš za nás hrát tedy nebude,“ řekl Richard Jukl a dodal. „Jednáme i s dalšími hráči. S jedním jsme na všem domluveni a s klubem teoreticky taky. Čeká se jen podpis smlouvy. Řešíme ještě příchod dalších tří fotbalistů.“
A také brankáře. Z klubu odchází reprezentant do jednadvaceti let Jan Hanuš, kterého si zpět z hostování vyžádala Slavia Praha. „V našem klubu končí. Byť u nás chtěl Honza zůstat, tak to bohužel nejde. Má smlouvu ve Slavii a musí se vrátit do mateřského oddílu,“ mrzí Jukla.

Ještě před startem zimní přípravy čeká na hradecké fotbalisty zajímavý test. Od 29. do 30. prosince se představí na halovém turnaji v německém Hamburku. U našich západních sousedů je „fotbal pod střechou“ obrovsky populární. „Tím, že celkem úspěšně hrajeme Gambrinus ligu, tak nás oslovil FC St. Päuli. Po dohodě s trenérem Kotalem jsme to akceptovali,“ vysvětlil šéf hradeckého klubu. Hráči dostali na výběr, zdali se chtějí klání zúčastnit. V autobuse do Hamburku tak spíše bude sedět mladší část mužstva.