Volno. V pondělí naposledy si ho užijí prvoligoví fotbalisté FC Hradec Králové. Přípravu na jarní část sezony zahájí zítra. Tvrdé kondiční dávky začne s novými spoluhráči polykat také Filip Klapka, jehož příchod z kazašského celku Tobol Kostanaj je téměř dořešen. ,,Na prvním tréninku by neměl chybět,“ potvrdil informaci kouč Václav Kotal.

„Votroci“ se v minulém týdnu zúčastnili halového turnaje Schweinske Cup 2010 v Hamburku. V konkurenci osmi týmů obsadili konečné šesté místo. Vítězem se stal domácí bundesligový tým FC St. Pauli, který ve finále porazil dánský Bröndby IF (4:2).

„Votroci“ se s pozdějšími finalisty utkali ve skupině a oběma soupeřům podlehli. Nejprve ve středu nestačili na FC St. Pauli (3:6), poté zvítězili nad hamburským halovým mistrem Altona 93 (6:2) a o den později těsně prohráli 2:3 s dánským Bröndby IF. Do semifinále tak místo „votroků“ postoupil severský protivník.

V rozhodujícím duelu s dánským celkem svěřenci trenéra Václava Kotala opět promarnili první poločas, který prohráli 0:3. Po přestávce se stejně jako v předchozím duelu se St. Pauli herně i střelecky zvedli. Nejprve Voltr a J. Dvořák snížili, ale vyrovnat se hradeckému týmu nepodařilo, i když šance měl. Zejména možnost Fischera dvacet vteřin před koncem zápasu, kdy netrefil odkrytou branku, byla gólová.

„Ve skupině jsme narazili na dvě nejlepší mužstva turnaje, která dokázala v prvních poločasech potrestat naše chyby i náš respekt ze soupeře. I když jsme se ve druhých poločasech zlepšili a dokázali soupeřům střílet branky, na obrat to bohužel nestačilo. Pro naše mladé hráče to byla, věřím, dobrá zkušenost a snad ji zúročí v přípravě na těžké ligové zápasy,“ řekl pro webové stránky hradeckého klubu Kotal.

V úterý zcela jistě dorazí do kabiny hráči, kteří se zájezdu do Německa nezúčastnili. ,,V kompletním složení bychom měli být ve čtvrtek. V neděli odpoledne pak odjíždíme na soustředění do Břízek u Jablonce,“ doplnil kouč. (kp, jt)