Na soupeře z kategorie nejtěžších narazí v neděli druholigoví fotbalisté FC Hradec Králové. V 5. kole jim bude stát v cestě za třetí domácí výhrou v řadě Viktoria Žižkov; klub, který se před sezonou netajil ambicemi bojovat o na návrat do nejvyšší soutěže. Atraktivní zápas začne na malšovickém stadionu v 17 hodin.

„Votroci“ před týdnem poprvé padli. V Ústí nad Labem je o body připravila přesná hlavička kanonýra Karlíka. „Porážka nás samozřejmě mrzí, ale už je to pryč. Teď je před námi Žižkov. Pokusíme se navázat na předešlé kvalitní výkony v domácím prostředí,“ předesílá kouč Václav Kotal.

Viktoria před sezonou angažovala Vlastimila Petrželu, pověstného trenérského tvrďáka, jenž se vloni léčil v Bohnicích ze závislosti na hazardních hrách. Pro nejlepšího českého trenéra roku 1994 je angažmá na Žižkově obrovskou výzvou, smlouvu podepsal na tři roky a před startem letošního ročníku druhé ligy se netajil myšlenkami na návrat mezi českou elitu.

Jeho svěřenci zatím nasbírali sedm bodů. Doma porazili shodným výsledkem 1:0 Vítkovice i Čáslav. Nečekaně naopak selhali v Třinci (0:1) a v Mostě přišli o výhru v nastaveném čase. „Jedná se o kompaktního soupeře. Dobře brání a má silné útočníky. Znovu musíme hrát velmi zodpovědně. V útočné fázi je pak potřeba něco překvapivého vymyslet,“ přemítá Kotal o receptu, jak dosáhnout úspěšného výsledku. „Samozřejmě nepředpokládám, že u nás Žižkov bude hrát hlubokou defenzivu jako Hlučín. Těžko ale otevře hru, když nebude prohrávat. Zatím inkasoval pouze dvakrát, což o něčem svědčí.“

Hradec by měl nastoupit v nejsilnějším možném složení. Tedy i s Václavem Pilařem, který si těsně před zápasem v Ústí nad Labem poranil lýtkový sval. Jeho kličky a rychlost by na soupeřovy zadáky měly platit. „Vašek je už v pořádku,“ přikyvuje Kotal. Sestava se prý bude podobat těm z předchozích domácích vystoupeních. „Zatím nemám důvod ji nějak zásadně měnit. Doma jsme vždy podali dobrý útočný výkon. Doufám, že ho zopakujeme i tentokrát.“