To je na programu 8. března. Soupeřem bude protivník z kategorie velmi silných - SFC Opava. Možná i proto si „votroci“ k zítřejší generálce pozvali další moravský celek – FC Dosta Bystrc–Kníničky. Zápas na vedlejší ploše Všesportovního stadionu má výkop ve 14 hodin. Aktuálně čtvrtý tým Moravskoslezské fotbalové ligy by měl Východočechy prověřit především po stránce podstupování osobních soubojů. Právě v této oblasti nacházel kouč Oldřich Machala v předešlých přípravných duelech největší rezervy.

„Ve vápně nám stále schází větší agresivita. S Brnem jsme dvakrát inkasovali po standardních situacích a na malý důraz jsme málem doplatili také s Čáslaví,“ přitakává. „V utkání s Bystrcí očekávám od mužstva kvalitní výkon a jednoznačné vítězství,“ říká bez váhání.

Zápas se odehraje na hřišti menších rozměrů, to však Machalovi vůbec nevadí. „Dá se očekávat, že soupeř bude urputně bránit a spoléhat na brejkové situace. Jenže s podobnou taktikou možná za týden přijede také Opava. Musíme se s tím umět vypořádat, a k tomu nám nedělní zápas jistě dobře poslouží.“ V generálce se v hradecké sestavě určitě neobjeví Poděbradský, jehož skolila chřipka. Otazník se rovněž vznáší nad startem Bukače, kterého trápí přitahovač. (kp)