Jednou to přijít muselo. Hradečtí fotbalisté poprvé v letošním ročníku druhé ligy zaváhali, prohráli v Ústí nad Labem 0:1. Stoper JAKUB CHLEBOUN z toho byl zklamán, zvlášť když soupeř udeřil v úvodu zápasu z rohu

Jak tým vstřebává těsnou porážku, která byla první v sezoně?

Těžce, poněvadž jsme chtěli v Ústí bodovat. Prospali jsme začátek, dvacet minut nebylo dobrých. Bohužel jsme z prvního rohového kopu soupeře inkasovali branku. Poté jsme hru podle mého poměrně vyrovnali. Ve druhé půli jsme byli lepší. Měli jsme i nějaké příležitosti, které jsme však gólově nevyjádřili, což je obrovská škoda. Mrzí nás hlavně ten pokažený úvod.

Vraťme se k obdržené brance. Docela jste se připravovali na standardní situace a důraz Severočechů, přesto se domácí prosadili po rohu. Co bylo v ten moment špatně, že Karlík hlavičkoval úplně sám?

Věděli jsme, že ústečtí hráči, například Karlík či Džuban, jsou ve vápně důrazní a chodí tam dobře. Ani nevím, co se stalo. Roh byl zahrán na přední tyč a Karlík si na míč naskočil úplně sám. Je to velká škoda, dostat takovýhle hloupý gól z rohu.

Říkal jste, že jste se ve druhé části zlepšili, ale nechyběl přece jen směrem dopředu Václav Pilař, jenž se smolně zranil při tréninku?

Určitě. Venca měl něco s lýtkem, což mu nedovolilo do utkání nastoupit. Jsem přesvědčen, že na soupeřovu obranu by platil. Ústí má urostlé hráče. Myslím, že díky Vencově pohybu bychom se dostávali více do šancí. I když jsme ho nahradili dobře, nezvládli jsme koncovku.

Myslíte, že bude do neděle, kdy hrajete doma se Žižkovem, v pořádku?

Dneska (v pondělí) jsem s ním mluvil a říkal, že se to zlepšilo. Nemělo by se jednat o vážnější zranění. Snad bude na Žižkov připraven.