Spekulace se rojí. Budou hradečtí fotbalisté slavit postup do prvoligové společnosti již v sobotu po utkání v Mostě? Možné to je. Musí však bezpodmínečně zvítězit. To je zásadní. V případě remízy či porážky se oslavy odkládají. Vše se rovněž bude odvíjet od výsledku zítřejšího zápasu mezi pražskou Duklou a třetím Zlínem. Pokud ševci nevyhrají, cesta mezi domácí elitu bude otevřená. Deník předkládá tři možné scénáře.

Varianta I – porážka Zlína

Nejednalo by se o žádný šok. Dukla má formu jako hrom. Na jaře prohrála pouze jediné utkání. Zlín se naopak trápí. K předešlému utkání jeho hráči kvůli virovému onemocnění vůbec nenastoupili. Pokud ševci na Julisce padnou, jejich ztráta na vedoucí Hradec zůstane jedenáctibodová. Jelikož Zlín může ve zbývajících čtyřech duelech nasbírat pouze dvanáct bodů, nemohl by „votroky“ už v tabulce přeskočit.

Varianta II – remíza Zlína

Také tato možnost je velmi reálná. I nerozhodný výsledek by byl nesmírně výhodný. Sobotním vítězstvím by „votroci“ odskočili na třináct bodů. Šampaňské by mohlo téct proudem.

Varianta III – vítězství Zlína

Vedení klubu stále deklaruje, že se nevzdává. Vzpruhou pro Minářovu družinu by mohl být návrat elitního kanonýra Karla Kroupy. Zkrátka: když Zlín na Julisce zvítězí, zůstane stále ve hře o postup.

Autobusový zájezd: FC Hradec Králové pořádá pro své příznivce zájezd na druholigové utkání do Mostu, které se odehraje v sobotu 15. května od 16 hodin. Zájemci se mohou hlásit na tel. č. 608 554 466 nebo zaslat závaznou přihlášku na e-mailovou adresu: marketing@fchk.cz. Cena zájezdu činí 100 korun.

V galerii si prohlédněte foto z víkendového utkání 26. kola II. fotbalové ligy:
Hradec Králové - Čáslav.