Šlágr kola. Jinak se bitva prvního s druhým v tabulce nazvat nedá. Vedoucí celek druhé nejvyšší fotbalové soutěže z Ústí nad Labem vyzve v neděli od 14.30 hodin hradecké „votroky“.

Ani jeden z týmů v předcházejících utkáních neklopýtl, zítřejší sokové mají na svém kontě plný počet devíti bodů. Severočeši zvítězili ve Vítkovicích, doma s Duklou a v Opavě. Hradec porazil Jihlavu, uspěl v Karviné a před týdnem přesvědčivým způsobem vyprovodil ze Všesportovního stadionu nováčka z Hlučína.

„Soupeř má mužstvo složené ze silových hráčů, nebezpečný je hlavně při standardních situacích. My máme techničtější fotbalisty, kteří nejsou v osobních soubojích tak silní. Proto nás čeká těžké utkání,“ říká na rovinu kouč Václav Kotal. Přesto věří, že jeho svěřenci jsou schopni náročný duel zvládnout.

„Chceme se pokusit pokračovat v nastoleném trendu a neinkasovat.“ Hradecká defenziva bude v neděli čelit nejúdernějšímu útočnému tandemu soutěže. Jak Pavel Karlík, tak Richard Veverka zaznamenali už po třech gólech. „Jedná se o dobře složenou dvojici. Karlík je vysoký a vyhrává většinu hlavičkových soubojů. Veverka plus další pohybliví záložníci ho zdatně doplňují. Vytvářejí kolem něho jakousi pavučinu, sbírají odražené míče a střelecky z toho těží. Na to musíme být dobře připraveni,“ podotýká.

Přehnaný strach ze severočeské mašiny však nemá. „Ústí má konsolidovaný tým, ale bereme ho jako každého jiného soupeře. Chceme se prosadit svojí vlastní hrou.“

Jedno je jasné, vzduchem cesta k ústecké brance nepovede. Hradec musí opět vsadit na rychlou a hlavně přesnou kombinaci z křídelních prostorů. Štírci typu Pilaře, Poděbradského či Fischera by měli být ve svém živlu. „Vzhledem k výsledkům a výkonům zřejmě v sestavě ke změnám nedojde. Na druhou stranu by bylo potřeba dostat do hry více hráčů základního kádru z důvodu většího zápasového zatížení. Za tréninkovou píli by si to zasloužili. Je to pro mě v tomto směru složité,“ nechal se slyšet dobře naladěný hradecký lodivod.