Těžká bitva na „moravském poli“ čeká druholigové fotbalisty FC Hradec Králové (4. místo, 36 bodů). V rámci 23. kola dnes zajíždějí na hřiště Hlučína (10. místo, 28 bodů), který patří k nejúspěšnějším celkům jarní části. Utkání začne v 17 hodin.

Kdyby soutěž začínala na jaře, patřila by hlučínskému celku velmi pěkná šestá příčka. Z posledních šesti utkání nasbírali svěřenci Petra Samce úctyhodných dvanáct bodů za tři výhry a stejný počet remíz.
„Jejich výsledky samozřejmě budí respekt. Soupeř nemá horší ani lepší mužstvo než kterékoliv jiné ve druhé lize. Přesto doufám, že to tam zvládneme,“ řekl den před utkáním hradecký kouč Pavel Malura.

Stadionek v Hlučíně má kapacitu 2380 míst a zpravidla vždy bývá více než z poloviny zaplněn. Na „votroky“ tudíž čeká poměrně bouřlivé prostředí.
„Máme natolik zkušené mužstvo, že bychom se neměli pozastavovat nad tím, jaká atmosféra bude na stadionu panovat. Je ale pravda, že hlučínští fanoušci jsou dvanáctým hráčem domácích,“ potvrzuje trenér.

V podzimním vzájemném duelu zvítězil Hradec brankou Vodehnala 1:0. Zkušený útočník, jehož trápilo svalové zranění, už začal s tréninkem a dnes usedne alespoň na lavičku.
„Míra už trénuje naplno. Věřím, že na část utkání bude připraven.“ Scházet naopak bude kvůli čtyřem žlutým kartám Jiří Vít.
„Samozřejmě ho budeme muset nějak nahradit. Jirka odehrál poslední dva zápasy ve velmi dobré formě, takže je určitě škoda, že nemůže nastoupit.“

Podle šéfa hradecké lavičky není tým Hlučína souborem bezejmených fotbalistů. „Velmi nebezpečnými hlavičkáři jsou Galajda, Sáblík a Švrček. V záloze pak vyniká tvořivý Melecký. Rozhodně se tedy nejedná o mužstvo složené z podprůměrných hráčů,“ zdůrazňuje kouč.

Z Meleckého kopací techniky Hlučín velmi těží i při standardních situacích. „Jsou opravdu velmi nebezpečné,“ souhlasí Malura. „Byla to jedna z věcí, na které jsme se důkladně připravovali. Nesmíme dopustit, aby z nich soupeř gólově udeřil.“

Důležitý bude podle Malury i vstup do utkání. „Nemá ale cenu to hráčům nějak moc zdůrazňovat. Musíme hrát aktivně a soustředěně po celých devadesát minut.“