FC Hradec Králové – FC Vysočina Jihlava 2:2 (0:0).

Do základní jedenáctky, která by se mohla hodně podobat sestavě v níž „votroci“ za pět dní vyběhnou k prvoligové premiéře s pražskou Spartou, zařadil trenér Václav Kotal z nových tváří pouze Michala Pávka. Bývalý obránce vršovických klokanů také mohl po hodině hry po Fischerově centru otevřít skóre, jeho parádní hlavičku však skvěle vytáhl gólman Uvarenko. Územní převahu korunoval Hradec o chvíli později povedenou přízemní střelou Hochmeistera – 1:0. Do té doby „votroci“ na trávníku vládli. S přibývajícími změnami začal vystrkovat růžky také soupeř. Vidět byl zejména šikovný Tecl, který svým spoluhráčům připravil obě gólové situace. V prvním případě snadno obešel ve vápně Kocourka, ve druhém Jandíka. „Po prostřídání nebyla naše hra už tak organizovaná. Branky jsme inkasovali po hrubých individuálních chybách. To mě mrzí nejvíc. Pokud by něco podobného mělo přijít v lize, neměli bychom tam co dělat,“ nebral si Kotal servítky.

„První poločas měl ještě slušnou úroveň. Dobře jsme zahušťovali hru, domácí s tím měli problémy. Po hezkých akcích Tecla jsme šli do vedení, ale v nastavení o ně přišli. Remíza je asi zasloužená, nechat soupeře vyrovnat v závěrečných vteřinách by se nám však stát nemělo,“ pravil po utkání jihlavský kouč Luboš Urban.

V 54. minutě odkulhal ze hřiště útočník Václav Pilař. Podle všeho se naštěstí jedná pouze o bolestivé nakopnutí. Jen na tribuně sledoval utkání zraněný stoper Jakub Chleboun. „Měl by už začít trénovat. V úterý hrajeme v Náchodě. Uvidíme, zda bude moci nastoupit a bude proti Spartě k použití. Je soubojovým hráčem, který vleze do všeho. Takový typ nám zatím chybí,“ poznamenal hradecký lodivod.

Fakta – branky: 65. Hochmeister, 90. Jandík – 76. Karlík, 86. Zelinka. Rozhodčí: Pilný – Novotný, Haleš. ŽK: 0:1 (Šimáček). Diváků: 360. Poločas: 0:0. Sestavy – Hradec Králové: Lindr – Pávek (61. Kasálek), Wozniak, Karal (75. Jandík) – Fischer, Janoušek (66. Pokorný), Hochmeister, Poděbradský (61. Rezek) – Pilař (54. Kocourek), Černý (75. Nemček), Dvořák (66. Tomašák). Jihlava: Uvarenko – Da Silva (62. Veselý), Tlustý, Šimáček, Gavrič (84. Kosak) – Dolejš (46. Tecl), Vaculík (71. Karlík), Halama (46. Zelinka), Gorner (46. Gába), Krutý (81. Demeter) – Bača (62. Simr).