Nerozpakoval se a tvrdě vypálil. Jak se ukázalo, zvolil nejlepší možné řešení. Projektyl z kopačky JIŘÍHO PODĚBRADSKÉHO (nar. 9. září 1982) třinecký brankář Lipčák neudržel a dobíhající Pilař poslal míč pohodlně do sítě. Základ k sedmé výhře v řadě byl položen. Lídr druholigové tabulky z Hradce Králové nakonec pečetil cenný tříbodový zisk druhým gólem v 88. minutě.

Tenhle zápas vás stál mnoho sil. Překvapil vás Třinec kvalitním výkonem?
Musím uznat, že hrál velmi dobře. Od samého začátku nás jeho hráči důrazně napadali, s čímž jsme moc nepočítali. Ke všemu měli brzy velkou šanci, kterou naštěstí Jirka Lindr chytil.

V úvodních minutách bylo patrné, že vás agresivní hra Slezanů hodně zaskočila…
Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Třinec patří k nepříjemným protivníkům. U nás to svým projevem jenom potvrdil.

Otřáslo by s vámi, kdyby Malíř býval velikánskou příležitost ve třicáté vteřině proměnil?
Takhle rychlý gól by na nějakou dobu zamával asi s každým mužstvem. Určitě bychom to nevzdali. Máme vnitřní sílu, umíme zápasy otáčet.

Jedním z klíčových okamžiků byla vaše povedená dělovka. Gólmanovi málem vyrazila dech…
Sedlo mi to. Ještě že to neudržel. Vašek Pilař byl jako vždy na správném místě.

Výsledek byl na vážkách až do konce. Nestrachoval jste se v duchu o těsné vedení?
Na to nebyl čas. Věděli jsme, že Třinec nemůže vydržet agresivně napadat celý zápas. V závěru to ještě více otevřeli a my vítězství stvrdili krásným gólem Tomašáka.

Před utkáním jste znali výsledky největších konkurentů. Byla to výhoda?
Věděli jsme, že Zlín a Ústí ztratily. Přesto jsme si vůbec nepřipouštěli, že bychom i my mohli klopýtnout. Baví nás vyhrávat a vzdalovat se. Zatím se to daří.

Ústí prohrálo v Hlučíně, Zlín remizoval se Sokolovem. Který z výsledků byl pro vás
překvapivější?
Že to Ústí nezvládne, jsem příliš nečekal. Obzvláště když v poločase vedlo. Před zápasem Sokolova ve Zlíně jsem si volal s bývalým spoluhráčem Danem Kaplanem a říkal mu, že by tam mohli něco uhrát. No a povedlo se. Dali gól v 89. minutě. Udělali mi velkou radost.

Ve hře zůstává osmnáct bodů. V čele máte poměrně luxusní osmibodový náskok…
Nemá cenu něco zakřiknout. My teď jedeme do Opavy, Zlín do Vítkovic. Musíme neustále poctivě pracovat. Jen tudy vede cesta do první ligy.

V neděli dorazila na Všesportovní stadion největší návštěva v sezoně. To určitě potěšilo. Svědčí to o narůstajícím zájmu o hradecký fotbal, že?
V každém utkání se snažíme odvést maximum. Fanoušky samozřejmě vnímáme. Rád bych jim poděkoval, jejich podpora je pro nás moc důležitá.

Jak naložíte se soudkem piva, který jste získal jako cenu pro nejlepšího hráče utkání?
Samozřejmě zůstane v kabině. O tom, kdy ho vyprázdníme, se s klukama ještě poradíme. (směje se)

V sobotu nastoupíte v Opavě, která už pět kol nevyhrála…
To není zrovna dobré zjištění. V Opavě to jsou vždycky těžké zápasy. Přesto věřím, že nějaký bod odvezeme. Psychická výhoda je na naší straně.