2. srpna:

Skvělý vstup (Hradec Králové – Jihlava 2:0).

Veledůležitý vstup do sezony. Pohledný zápas, v němž vyšel domácímu týmu hlavně první poločas. Hrdinou utkání byl Pavel Černý. Skóre otevřel z penalty, na druhou branku přihrál Přibylovi. Favorizovaná Jihlava se ocitla na kolenou. Hradec naopak ukázal, jak mocně touží po nápravě reputace z předešlého druholigového ročníku.

23. srpna: První klopýtnutí (Ústí nad Labem – Hradec Králové 1:0). Na sever Čech odjížděli „votroci“ ověnčeni třemi výhrami v řadě. Ke všemu v soutěži ještě neinkasovali. To se však změnilo už v 11. minutě, kdy zápas po rohovém kopu rozhodl téměř dvoumetrový obr Pavel Karlík. „Bohužel jsme propadli v důrazu v osobních soubojích,“ přiznal po zápase kouč Václav Kotal.

30. srpna: Okamžitá náprava (Hradec Králové – Žižkov 1:0). Týden nato přijela pod lízátka družina kouče Vlastimila Petržely, jejíž předsezonní ambice byly jasně dané. Žižkov toužil po okamžitém návratu do nejvyšší soutěže. V Hradci však narazil. Hrdiny divácky atraktivního duelu se stali útočník Václav Pilař, který zápas jedinou brankou rozhodl, a brankář Jiří Lindr, jenž v samotném závěru předvedl dva fantastické zákroky.

6. září: Facka jako hrom (Vlašim – Hradec Králové 4:2). Na hřiště nováčka odjížděli Východočeši v roli jasného favorita. Obrázek na trávníku byl jiný. Činil se hlavně podzimní objev Jan Kalabiška, autor hattricku. „Byl to den blbec,“ přiznal po zápase záložník Radek Hochmeister.

11. října: Zlatá hlava Němečka (Hradec Králové – Opava 2:1). Těžká zkouška. Hradec měl v nohách náročný pohárový duel s Teplicemi, ke všemu inkasoval gól do šatny. Mužstvo se dlouho nemohlo vzpamatovat. Spasitelem se stal Pavel Němeček, který parádní hlavičkou zavelel k obratu. Mocný finiš zakončil z penaltového puntíku Černý. „Klukům děkuji. V nohách toho měli hodně, přesto se dokázali s nepříznivým vývojem porvat a dovést zápas do vítězného konce,“ smekl před svými svěřenci Václav Kotal.

17. listopadu: Štěstíčko v podzimní derniéře (Hradec Králové – Karviná 1:0). Podzimní derniéra se odehrávala na velice těžkém terénu. Ve druhé půli měli „votroci“ obrovské štěstí, když za bezbrankového stavu neskóroval z jasné pozice Mišinský. Uklidnění přinesla až 75. minuta, kdy se hlavou trefil Pavel Dvořák. „Zaplať pánbůh za to,“ těšil se šťastný střelec.

14. března: Vítězný šlágr (Hradec Králové – Ústí nad Labem 3:2). V jarní premiéře šlo o hodně, Hradec nutně potřeboval stáhnout šestibodové manko. Byl to pořádný adrenalin. Obzvláště poté, co Ústí po laciné Lindrově chybě srovnalo ve druhém poločase na 2:2. Výbornou formu však rozhodujícím gólem korunoval v 78. minutě Václav Pilař. Hradecká mašina se tím neuvěřitelně rozjela, následovalo dalších sedm výher v řadě!

21. března: Zařídil to špílmachr (Žižkov – Hradec Králové 1:2). Zápas Romana Fischera. První gól dal, druhý připravil nádhernou uličkou Jiřímu Poděbradskému. Na zásah z 80. minuty už domácí nestihli reagovat. „S Jirkou jsme tak byli domluveni. Bylo skvělé, že to proměnil,“ lebedil si hradecký špílmachr.

2. dubna: Deset statečných (Vítkovice – Hradec Králové 1:2). Takový zápas se vidí málokdy. Hradec v poločase prohrával 1:0 a na začátku druhého přišel o vyloučeného brankáře Lindra. Přesto dokázal i v deseti zápas otočit! „Tohle vítězství bylo podložené vůlí a bojovností. A některými výbornými výkony,“ podotkl kouč ke skvělému obratu.

1. května: Prvoligové břehy na dosah (Opava – Hradec Králové 0:1). Lídr tabulky to v Opavě neměl vůbec jednoduché. Počáteční tlak Slezanů naštěstí ustál bez úhony. Zápasu by odpovídala spíše remíza, to by však hosté nesměli mít ve svých řadách Romana Fischera. Ten si v 87. minutě bleskově zpracoval míč a přesnou střelou přiblížil Východočechy k prvoligovým břehům.

23. května: Postupová rána (Hradec Králové – Dukla Praha 1:0). Po remízách s Čáslaví a v Mostě stačil hradeckým fotbalistům k vysněnému postupu i bod. Křečovitý výkon dostal šťávu až v 57. minutě, kdy z 20 metrů napřáhl Fischer a míč nádherně zaplul k levé tyči. Gambrinus liga byla na světě!
#nahled|https://g.denik.cz/17/bf/ftg_votroci_zlin_033_denik_clanek_solo.jpg|https://g.denik.cz/17/bf/ftg_votroci_zlin_033.jpg|Hradečtí fotbalisté před domácím publikem zvládli na výbornou atraktivní druholigové utkání 29. kola, kde porazili Zlín 2:1 (sobota 30. května 2010).#