Šest žlutých karet, jedna červená. Emoce a vypjatá atmosféra. Takový podtext měl podzimní druholigový zápas Hradce Králové s Opavou (2:1).
Pět ze sedmi kartonků viděli Slezané, a to byl sudí ještě shovívavý. I některé další zákroky totiž překračovaly hranici únosnosti. Vyprávět by mohl záložník ROMAN FISCHER (nar. 24. března 1983), jenž trávník opouštěl se silně pohmožděným kotníkem.

Jak vzpomínáte na tenhle vyhrocený zápas?
No, bylo to opravdu hodně ostré.

Dá se něco podobného očekávat i v sobotní odvetě?
Opavští jiným stylem nehrají. Důraz jim je vlastní, znovu do nás půjdou naplno. Musíme na to být připraveni a vyrovnat se jim v tom.

Těšíte se? Opavský stánek patří k nejhezčím ve druhé lize…
Je to tak. Ještě jsem tam ale nehrál. Buď jsem byl zraněný, nebo jsem měl stopku za karty. Byl jsem tam jen jako divák, prostředí je pro hráče ideální. Kulisa bude určitě dobrá.

Opava na tom není v tabulce nijak růžově, přesto na její domácí zápasy chodí pravidelně téměř dvoutisícové návštěvy…
Bude jenom dobře, když fanoušci dorazí v hojném počtu i tentokrát. Fotbal se přeci hraje pro lidi.

Soupeř se v posledním kole chytil vítězstvím 1:0 v Mostu. S jakou jste uvítal tenhle výsledek?
Samozřejmě jsem přemýšlel, jestli by bylo lepší, kdyby spíše neuspěli. Možná je dobře, že to v Mostě zlomili. Jinak by s námi hráli o holý život.

Překvapuje vás, že tenhle ambiciózní klub figuruje momentálně až na dvanácté příčce?
Už ani ne. Oni sice vždycky vyhlašují, že chtějí hrát nahoře, ale třeba vloni se také pohybovali někde kolem poloviny tabulky.

Slezané zpravidla nejvíce hrozí ze standardních situací. Bude to platit i v sobotu?
Jsou v tom silní. Hráči typu Partyše či Gondy se v těchto situacích vyžívají.

Co přiveze Hradec z Opavy?
(směje se) Doufám, že dobrý výsledek. Nechci říkat, že tam vyhrajeme. To člověk nikdy neví. Pevně však doufám, že šňůru neporazitelnosti prodloužíme.

Sobotní zájezd fanoušků do Opavy

Fotbalový klub FC Hradec Králové pořádá pro své příznivce zájezd na druholigové utkání SFC Opava – FC Hradec Králové, které se hraje v sobotu 1. května od 16 hodin.

Zájemci se mohou hlásit na tel. č. 608 554 466 nebo zaslat závaznou přihlášku na e-mailovou adresu: marketing@fchk.cz. Cena zájezdu činí 100 korun. Uzávěrka přihlášek je v pátek ve 12 hodin.

Autobus bude pro fanoušky přistaven v 11.45 před vjezdem do areálu malšovického stadionu. Odjezd je ve 12 hodin.