Vše o zápasu FC Hradec Králové - Slavia Praha 12. září 2010 ČTĚTE ZDE

Po bezbrankovém zápase se Slavií posílám do tábora „votroků“ krutý vzkaz: Pánové, zvykejte si! Tohle je první liga.


Naprosto běžnou součástí českého fotbalového prostředí je výpomoc rozhodčích „těm silnějším“ v duelu s outsiderem. Názorně to dokumentoval pan sudí Hrubeš v nedělním podvečeru před zraky možná dvaceti tisíc fanoušků. Záznam inkriminovaného střetu jsem si v pondělí pouštěl několikrát. Pokaždé mi vyšla jasná penalta.

Zaráží mě jedna věc: rozhodčí je v klíčovém okamžiku ve správném postavení, z necelých deseti metrů má celý střet pod kontrolou. Vidí, jak Koubský za hranicí dovolené hry zezadu vrazí do Černého, přesto prudkými gesty nepřipouští žádné debaty o pokutovém kopu.

Je tedy slepý? Nebo svoji práci neumí? Nebo po vzoru jiných kolegů chránil Slavii?

Ať si každý odpoví. Chápu rozhořčení hradeckého kouče Václava Kotala. Křivdu cítil již v Příbrami, o čtrnáct dní později se musel vypořádat s totožnými pocity.

Na druhou stranu. Pokud by Hradec nebyl absolutně sterilní v koncovce, penaltový střet by se těžko rozebíral. Možností, jak povalit Slavii, měli „votroci“ habaděj. V zakončení to však šíleně drhne. Mimo, nad, doprostřed brány. A když Chleboun konečně dokonale trefí hlavičku, stařičký čaroděj Martin Vaniak vytáhne jedno z mnoha svých kouzel na brankové čáře.

Další pokus o gólovou obrodu budou mít Pilař a spol. v Ostravě. I když se Baníku absolutně nedaří, nemyslím si, že to je pro Kotalův tým výhoda. Naopak! Ostravští budou mít jediný cíl – zvítězit. A pokud by se jim to nepovedlo, ortodoxní ultras Baníku snad zapálí Bazaly. No, uvidí se. Třeba se bude nakonec hasit.

Ještě ke Slavii. Po tiskové konferenci jsem si říkal, kam se poděl náročný trenér Karel Jarolím. Bod z hřiště nováčka bral a spokojeně brumlal o solidní pasáží mezi 65. až 70. minutou! Jen pro zapomnětlivé – Slavia si na „Malšáku“ vytvořila jedinou šanci…