Poslední zástupce východočeského regionu dnes vstupuje do 2. kola Ondrášovka Cupu. Prvoligoví fotbalisté FC Hradec Králové se představí v Praze na Žižkově, a pokud vyhrají, v dalším kole narazí na Letohrad.

„Chceme postoupit,“ razantně prohlásil hradecký asistent Michal Šmarda, jenž pod žižkovským vysílačem strávil dva a půl roku aktivní fotbalové kariéry.
V pražském klubu se nyní vše řídí náročností kouče Martina Pulpita a metody svérazného muže zatím mají úspěch. Žižkov totiž nadmíru úspěšně vstoupil do druhé ligy. Po šesti kolech je čtvrtý, pouhé dva body za vedoucí Vlašimí.

„Kádr soupeře prošel velkou hráčskou obměnou. Pomalu si na sebe zvykají a předvádějí typický „pulpitovský“ styl – disciplinovaný, bojovný výkon plný nasazení, pohybu a důrazu. Uvědomujeme si, že nás nečeká nic lehkého,“ uvedl Šmarda.

Hradecký asistent moc dobře ví, o čem mluví. Na Pulpitův Žižkov se byl společně s hlavním koučem Václavem Kotalem podívat v derby s Duklou Praha. „Představu máme poměrně ucelenou. Získali jsme i další informace. Budeme připraveni,“ hlásí před utkáním Šmarda.

V jaké sestavě nastoupí „votroci“? Jak už to bývá v pohárovým duelech zvykem, šanci dostanou hráči z lavičky. „Ti, kteří toho v dosavadním průběhu první ligy moc nenahráli, dostanou důvěru. Je to pro ně velká šance, aby se ukázali a třeba si kvalitním výkonem řekli o místo v základní sestavě. O motivaci bude postaráno. My chceme vyhrát každý zápas,“ říká Michal Šmarda.

V základu by neměli chybět útočníci Pokorný s Dvořákem, ve středově řadě by měli nastoupit Karal s Tomašákem, v obraně zase Pávek a Hájovský. Jisté je, že na žižkovský trávník od úvodních minut nevyběhnou Černý s Janouškem, kteří o víkendu nastoupili za rezervu „votroků“ v bezbrankovém duelu s Ústím nad Orlicí.

Chybět bude i největší hvězda týmu a reprezentant do jednadvaceti let Václav Pilař, jenž má problémy s nataženým lýtkovým svalem, a včera byl na vyšetření ultrazvukem.