Ve vyrovnaném prvním poločase měli mírně navrch „votroci“ a už v 7. min. se ujali vedení, kdy se po rohu Diana prosadil hlavou Vodehnal – 1:0. Mladoboleslavský favorit zahrozil až ve 34. min. pěknými nůžkami Táborského, pozorný Lindr se ale překvapit nenechal.

Po přestávce Středočeši přidali, nicméně Hradec pracoval v defenzivě spolehlivě. Přesto byl blízko vyrovnání v 70. min. Kysela, jehož hlavičku vykopával Němeček z brankové čáry. Kysela byl pro hradeckou branku největším nebezpečím, o chvíli později totiž napálil míč ze šestnácti metrů do pravé tyče Podhajského branky.

Cenné vítězství si však druholigový tým nad loňským účastníkem Poháru UEFA ujít nenechal. Stvrzenku přidal pět minut před koncem Krejcar, když zblízka dopravil do sítě Dvořákem přizdvihnutý míč po trestném kopu Boušky – 2:0.

Trenér Pavel Malura tak mohl být se svoji premiérou na hradecké lavičce více než spokojen. „Byl to zápas hraný v tempu a s patřičným nasazením. Výhra nad silným soupeřem mě samozřejmě těší.“ Za lepší kouč označil výkon v prvním poločase. „Herně se nám dařilo více a kromě gólu jsme měli i další náznaky šancí. Po přestávce byla Boleslav aktivnější, ale výhru jsme si vzít nenechali.“

V sestavě se překvapivě neobjevil slovenský útočník Čižmár, který byl od středy v hradeckém klubu na testech. „V pátek nám sdělil, že musí z rodiných důvodů odcestovat domů. Zatím lze těžko odhadovat, kdy a zda se vůbec vrátí,“ oznámil Richard Jukl, generální ředitel FC Hradec Králové.

FC Hradec Králové – FK Mladá Boleslav 2:0 (1:0)

Branky: 7. Vodehnal, 85. Krejcar. Rozhodčí: Bílek.

FC Hradec Králové – I. pol.: Lindr – Pospíšil, Wozniak, Filip, Čupr – Svoboda, Vít, Dian, Rezek – Vodehnal, Černý (28. Dvořák). II. pol.: Podhajský – Vít, Němeček, Chleboun, Thomas – Pilař, Gavula, Krejcar, Bouška – Hašler, Dvořák.
FK Mladá Boleslav – I. pol.: Šeda – Sedláček, Rajnoch, Riegel, Hrdlička – Vaněček, Hodúr, Danugrava, Fabián – Táborský, Mašek. II. pol.: Šeda – Sedláček (60. Ševinský), Kopic, Rolko, Kalina – Kysela, V. Mendy, Opiela, Poláček – Schubert (75. Nečas), Řezníček (67. A. Mendy).