Nové smlouvy podepsaly stálice v hradecké sestavě Marek Kulič a Adrian Rolko. Kulič má platný kontrakt  do konce tohoto soutěžního ročníku, Rolko ještě na sezonu příští.

Proč černobílý dres v jarní části neobléknou Karel Soldát a Milan Gajič? Soldát na testech neuspěl, Gajiče bude Hradec ještě sledovat. „Milanovi se budeme snažit zabezpečit angažmá v Čechách, abychom ho mohli i nadále mít na očích," řekl na adresu srbského hráče kouč Luboš Prokopec.

Hovorka se ve Spartě do A týmu  nepropracoval, zato v béčku plnil roli kapitána a nastupoval na postu stopera. „Moje motivace je jednoduchá,  porvat se o možnost pravidelně hrát," říká  odhodlaně dvacetiletý hráč. Do Hradce přichází na půlroční hostování s opcí „Jednání nebyla vůbec jednoduchá. Bylo to docela komplikované a je to již trošku déle, kdy mě trenér Prokopec kontaktoval. Je pro mě také strašně důležité, že mě chce trenér a dává mi možnost, prosadit se v tomto klubu," poznamenal Hovorka.

,,Má velmi dobrý odraz. Líbí se mi jeho poziční hra, takže ve spolupráci s Adrianem Rolkem by to ve stoperské dvojici mohlo fungovat," upozorňuje na přednosti spartanské akvizice Luboš Prokopec.

Dalším novým hráčem je Adam Vlkanova, který přichází z hradecké Olympie. „Adam na podzim nastupoval za střížkovskou Bohemku ve druhé lize. Tam také pro jarní část sezony zůstane a k nám se připojí v létě," doplňuje Luboš Prokopec.