Prvoligový starší dorost FC Hradec obsadil na mezinárodním turnaji Krejča Cup 2009 druhou příčku. Trenér Luboš Prokopec ji nepřeceňuje.

Ve skupině A hrála Viktoria Plzeň, Liberec, Jablonec a FK Pardubice. „Votroci“ postupně změřili síly s Mladou Boleslaví, výběrem Bavorska a Jihlavou. Svěřenci trenéra Luboše Prokopce ani jednou nezaváhali a zaslouženě postoupili do finále.

V něm narazili na Jablonec nad Nisou. Po sedmdesáti minutách skončil vzájemný duel smírně 1:1, a tak přišel na řadu penaltový rozstřel, ve kterém měli pevnější nervy Severočeši.

FC Hradec Králové – FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0). Branka: Schwarz.
Po většinu času měli míč na svých kopačkách Středočeši, ale pozorná obrana „votroků“ je do vážnější šance nepustila. Naopak směrem dopředu byli hradečtí dorostenci aktivnější, v průběhu zápasu si vypracovali několik velmi dobrých brankových příležitostí. Jednu z nich proměnil Schwarz.

FC Hradec Králové – Bavorsko 2:1 (0:1). Branky Hradce: Vlček 2.
V prvním poločase byli hráči Bavorska po všech stránkách lepší a mohli vést daleko vyšším rozdílem. Do druhého dějství poslali hradečtí trenéři na hřiště sedm nových hráčů, díky čemuž se herní projev týmu výrazně zlepšil. Z velké převahy se Východočechům podařilo vstřelit alespoň dvě branky.

FC Hradec Králové – Vysočina Jihlava 1:0 (1:0). Branka: Zelený.
Zápas měl dva rozdílné poločasy. V prvním byli lepší „votroci“. Dařila se jim kombinace a zaslouženě se ujali vedení. Po změně stran převzala iniciativu Jihlava. Za svůj výkon si zasloužila vyrovnat, ale to se jí nepodařilo.

Hradečtí dorostenci svoji skupinu vyhráli. Druhou příčku obsadila Mladá Boleslav, třetí Jihlava a pořadí uzavřel výběr bavorské spolkové země.

FINÁLE:
FC Hradec Králové – FK Jablonec nad Nisou 1:1 (1:0), na penalty 1:2.
Branka Hradce: Vach.

Až do 55. minuty byli hradečtí fotbalisté lepším týmem. Dobře kombinovali, zároveň se dostávali do dobrých příležitostí. Na začátku druhé půle mohli zápas rozhodnout, ale jablonecký gólman jejich dvě jasné šance zneškodnil. Severočeši hrozili především ze standardních situací, v průběhu zápasu jich díky své aktivitě zahrávali až nečekaně mnoho. V závěru se jim po rohovém kopu podařilo vyrovnat.

V penaltovém rozstřelu měli Severočeši pevnější nervy, a tak se mohli radovat z celkového prvenství v turnaji. Jediným úspěšným penaltovým střelcem hradeckého mužstva byl Libřický, naopak neuspěli Bastin, Petráček ani Vach. Třetí místo obsadila Jihlava, čtvrté skončily Pardubice.

Oceněný gólman

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Milan Knobloch z FC Hradec Králové, který pod „lízátka“ přišel z RMSK Cidlina Nový Bydžov.

V jednotlivých zápasech se v dresu „votroků“ vystřídali tito hráči: Knobloch, Koubek – Vach, Vlček, Kudláček, Ramba, Petrášek, Janďourek, Zelený, Libřický, Schwarz, Fišer, Hruška, Krahulec, Krolop, Orság, Koza, Frňka, Bastin.

Slovo trenéra

Konečnou druhou příčku v turnaji v žádném případě nepřeceňoval trenér hradeckých dorostenců Luboš Prokopec.

„S umístěním jsem spokojen, ale mnohem důležitější budou až ligové zápasy. Turnaj mi ukázal, že po fotbalové stránce je mužstvo na velmi dobré úrovni. Ale nesmíme se tím ukolébat. V lize rozhoduje nasazení, disciplinovanost a zvládání dalších taktických věcí. V současnosti nám velké problémy dělají obranné standardní situace, rezervy máme v osobních soubojích a presingu. Na tom ještě musíme zapracovat. V tomto týdnu absolvujeme soustředění ve Velkých Bílovicích. V jeho rámci bychom měli sehrát dvojzápas s dorostem Brna a s domácím celkem. Po návratu by mělo dojít ke zúžení kádru,“ zhodnotil kouč „votroků“.