Poté, co v sobotu v nymburském sportovním centru překvapivě porazili ambiciózní Mladou Boleslav, se dnes od 11 hodin na hřišti v Mšeně střetnou s Jabloncem nad Nisou.

Na rozdíl od „votroků“, kteří zahájili zimní přípravu 7. ledna, se severočeský tým poprvé sešel netradičně už po vánočních svátcích. Důvod? Špatné umístění po podzimní části Gambrinus ligy.

Jablonec figuruje po šestnácti odehraných kolech až na čtrnáctém místě a pouze jediný bod ho dělí od sestupové příčky. Zkušený kouč František Komňacký, který mužstvo převzal na konci října po Luboši Kozlovi, byl nekompromisní a protože jeho svěřenci nedosáhli požadovaného bodového zisku, museli první tréninkové dávky „polykat“ ještě před Silvestrem.

„Tento model mám vyzkoušený. Už jednou jsem byl nucen ho použít a na jaře přišlo výsledkové i herní zlepšení,“ poznamenal k neobvyklému kroku Komňacký.

V probíhající Tipsport lize odehrál Jablonec zatím dvě utkání a obě byla vítězná – pražskou Duklu porazil vysoko 4:0, v sobotu pak vydřel těsnou výhru nad plzeňskou Viktorií (1:0).

Hradecký trenér Pavel Malura kvalitu soupeře respektuje, vždyť v jeho kádru figuruje řada zkušených harcovníků typu Fukala, Klapky, Baranka a Homoly nebo talentovaných mladíků (Hloušek, Valenta), kteří se objevili v nominaci jedenadvacítky pro únorové přátelské utkání ve Francii.

„Jablonec má velmi kvalitní ligový tým. Na jaře se určitě zvedne a tabulkou bude jenom stoupat,“ je přesvědčen Malura, jenž by byl rád, kdyby jeho svěřenci zopakovali výkon ze soboty a s domácím favoritem odehráli na umělé trávě vyrovnanou partii.

„Tentokrát mužstvo na dvě jedenáctky rozděleno nebude. Jedna část absolvuje utkání, druhá bude trénovat. Každopádně bych si přál, aby se ve hře objevily věci, které zkoušíme na trénincích,“ podotkl.

Dres „votroků“ si poprvé vyzkouší slovenský záložník Lukáš Vido, kmenový hráč Spartaku Trnava. „V sestavě se určitě objeví. Jsem na něho hodně zvědavý,“ poznamenal Pavel Malura.