Nejbouřlivější týden za poslední rok a půl má za sebou prvoligový klub FC Hradec Králové. Vše odstartovala čtvrtá porážka v řadě na trávníku v Příbrami, krátce poté kouč Prokopec přispěchal s výrokem „o patnácti opilcích" a dva dny nato představenstvo začalo řešit odvolání stěžejních členů realizačního týmu. K tomu nakonec nedošlo a vzedmutá hladina se zase pomalu vrací do normálu. Deník v několika bodech shrnul poslední události.

Pád na dno

Co se stalo: „Votroci" po solidním vstupu do soutěže (šest bodů v šesti zápasech, atraktivní hra) otřesným způsobem propadli v domácím utkání s Jihlavou (0:3), o kterém se dopředu vědělo, jak bude pro další vývoj podzimu důležitý.

To se také potvrdilo. Přišly porážky na Spartě a doma s jabloneckými „Galácticos". Mužstvo spadlo do srabu, pohled na některé hráče byl až tristní. Vše vyvrcholilo čtvrtou porážkou v řadě v Příbrami. Hradec klesl na poslední místo v tabulce s pouhými čtyřmi vstřelenými góly za deset kol!

Pohled Deníku: Ze dna se odráží nejlépe. Být poslední po deseti kolech neznamená automatický sestup. Nic není ztracené.

Jak ale přikázal sportovní ředitel klubu Róbert Barborík, je třeba mužstvo vrátit do sportovní formy. A to hned.

V Příbrami se to ještě nepovedlo, proti Českým Budějovicím už to musí bezpodmínečně klapnout. „Votroky" čeká do konce úvodní fáze soutěže sedm kol. Tři, spíše čtyři výhry jsou nutným k předpokladem alespoň k trochu klidnému zimnímu spánku.

Patnáct opilců

Co se stalo: Ke konci nevydařeného zápasu v Příbrami došla fanouškům trpělivost a začali skandovat Prokopec ven! Údajně od některých jedinců zazněly dokonce i výrazy hrubšího zrna a těžšího kalibru.

Dvaatřicetiletý trenér na tiskové konferenci reagoval po svém:  Nenechám se odradit patnácti opilci, kteří si zakřičí „Prokopec ven". Mohli by mít alespoň elementární slušnost ke klubu, když ne ke mně," bez skrupulí prohlásil.

Fanoušků se výrok přesně mířený na jejich ega samozřejmě dotkl. Výbor fanklubu Votroci 2000 v reakci na výsledky i Prokopcovo vyjádření narychlo svolal schůzi, jehož výsledek formuloval na stránkách Deníku v pravidelném sloupku šéf fandů Jan Kotouček: požadujeme okamžité odvolání trenéra!

Válka začala. Ač se kouč o napravení vztahů snažil a ještě snažit bude (diskuse s příznivci), válečná sekera zakopána není.

Pohled Deníku: Neuvážená, zbrklá a poněkud nedospělá, taková byla reakce Luboše Prokopce po zápase v Příbrami. Mladý lodivod si už na hradecké lavičce za rok a půl „užil" své. Slovním atakům na svoji osobu čelil několikrát v druhé lize. Teď mu pod tíhou neúspěchů poprvé ruply nervy a výsledkem bylo narození „patnácti opilců".

Na stránkách Deníku pak svoje pohnutky vysvětloval. Prý si trenér v Česku nemusí nechat všechno líbit.

Svatá pravda. To několikrát podtrhujeme! Poslouchat některé „týpky", dodávající si kuráž škopky piv, je jen pro otrlé. Přesto veřejností detailně sledovaná osoba, a tou Prokopec bezpochyby je, musí umět jednat s nadhledem.

Snad příště trenére…

Slet bafuňářů I.

Co se stalo: Na pondělí byla svolána mimořádná schůze představenstva. Hlavní bod programu? Odvolání trenéra Luboše Prokopce!

Zlatým hřebem odpoledního sezení pak bylo „grilování" samotného kouče a sportovního ředitele Róberta Barboríka. „Snažil se obhájit svoji práci a stál si za ní, což velice oceňuji. A rozhodně to ve svém rozhodování zohledním," nastínil věci příští samotný předseda představenstva Pavel Staněk.

Tím to ale skončilo. Představenstvo si vzalo dva dny na rozmyšlenou. O Prokopcovi v pondělí nerozhodlo.

Pohled  Deníku: Všechno bylo správně, až do konečného výstupu směrem k médiím a k veřejnosti. Představenstvo mělo říct své jasné stanovisko. Odložením verdiktu jen připravilo půdu pro spekulace všeho druhu. A že semínka pochybností také vyklíčila…

Tu se mluvilo o Klusáčkovi, tu o Radovi. Jednoho viděli v Hradci, druhý byl spatřen u černé kávy s ředitelem Richardem Juklem… Ne, tohle nebylo šťastné. Už kvůli samotnému Prokopcovi.

Slet bafuňářů II.

Co se stalo: Ve středu už to vyšlo. Představenstvo se sešlo podruhé a rozhodlo následovně: Prokopec zůstává hlavním trenérem A mužstva s důvěrou až do konce podzimní části. Pak dojde k dalšímu vyhodnocení jeho práce.

Pohled Deníku: Ano, souhlasíme. Také jsme prosazovali setrvání Luboše Prokopce.

Vyřčeno bylo A, ale B už ne. Pardon, vlastně bylo. V tiskové zprávě stálo: „V realizačním týmu A mužstva dojde od zítřejšího dne k přesunu a rozšíření kompetencí s cílem lepší komunikace."

Chápete to? My moc ne. Je Bohuslav Pilný na stejné pozici jako Luboš Prokopec? Nebo není?

Chtěli jsme se zeptat, ale redaktorovi Deníku bylo řečeno, že v tiskové zprávě stojí vše potřebné a že se k tomu už nikdo nebude vyjadřovat.

A na závěr ještě jedna perlička z tiskové zprávy: „Navíc dojde u fotbalistů FC Hradec Králové k úpravě motivačních složek jak směrem nahoru, tak směrem dolů."