„Víme, že se nám v uplynulém ročníku nepodařilo postoupit, ač to nebyl úplně jednoznačný cíl, nicméně záměr tam byl. Naším úkolem v nadcházející sezoně bude pokusit se docílit toho, co si všichni přejeme, a to je postup do první ligy,“ prohlásil Richard Jukl, generální ředitel FC Hradec Králové. „Uděláme pro to maximum,“ doplnil hradecký kouč Oldřich Machala, který v létě nahradil Pavla Maluru.

„Především my hráči si uvědomujeme, že se nám jarní část nepovedla. Nejvíc mě mrzelo, že se nám nedařilo jen výsledkově, ale především herně. Věřím, že během podzimu navážeme na kvalitní letní přípravu, v níž jsme odehráli velmi dobrá utkání. Hlavně proti prvoligovým celkům jsme prokázali, že máme na to, abychom se s nimi výkonnostně měřili,“ řekl kapitán mužstva Radim Wozniak, který převzal pásku od brankáře Podhajského.

„Kvalitní výkony v přípravě by měly být odrazovým můstkem k dobrému začátku soutěže,“ soudí Machala, jemuž vrásky na čele dělala v letním období jen zranění Pilaře a Krejcara.

Celkový chod klubu doznal v létě několika změn. Kromě výměny na postu hlavního trenéra se asistentem stal Michal Šmarda, jenž v létě ukončil aktivní kariéru.

„Vyměnili jsme dokonce i maséra. Znamená to, že kompletní obměnou prošel celý realizační tým,“ doplnil Richard Jukl. Někdejší asistent trenéra A–týmu Miloš Mejtský byl jmenován do funkce sportovního manažera.

„Do hráčského kádru jsme nechtěli příliš zasahovat, neboť si myslíme, že není zase až tak špatný. Bylo třeba ho doplnit jen na určitých místech. Jednání o posilách probíhají nadále a je tedy pravděpodobné, že soupiska se může ještě během deseti dní změnit,“ prozradil šéf klubu.

Změny v kádru

„Pod lízátky“ si po jaru sbalila kufry řada hráčů protřelých první ligou (Čupr, Zbončák, Dian, Pospíšil, Riegel, Schulmeister). „Šlo o ty, co zde byli na hostování. Ani na jednoho z nich jsme neuplatnili opci,“ zdůraznil Jukl.

Naopak na přestup přišel ze Slovácka střední záložník Roman Fischer. „Slibujeme si od něho zkvalitnění přechodové a útočné fáze, neboť je to hráč se sklony k ofenzivě,“ uvedl Jukl na jeho adresu.

Do Hradce se vrátil z Polska levonohý zadák David Kalousek a z hostování v Sokolově další obránce Jiří Poděbradský. Vedení hradeckého klubu ještě dolaďuje přestup útočníka Jiřího Kaufmana, který okusil německou bundesligu a naposledy působil v druholigovém Aue. „Bohužel ho asi nestihneme do konce tohoto týdne zaregistrovat. Jeho příchod bychom měli dotáhnout až v následujících dnech,“ je přesvědčen ředitel klubu.

Naproti tomu z avizovaného příchodu Pavla Eismanna ze Žižkova zřejmě sejde. „Byli jsme s ním i s klubem dohodnuti, ale hráčův manažer to zakázal,“ zamrzelo Jukla.

„Co se týká klubu jako takového, tak jsem rád, že v závěru června došlo k dohodě zastupitelstva s investorem na výstavbu nového stadionu a volnočasového areálu. Nyní se upřesňují podmínky smlouvy, která by měla být podle mých informací podepsána na podzim. Poté se již budou moci zahájit práce na realizaci projektu,“ potěšilo Richarda Jukla.

Zároveň měl i radost z toho, že výstavba areálu neohrozí chod klubu: „Měla by snad ovlivnit jen jeden nebo dva zápasy.“

FC Hradec Králové chce také neustále zviditelňovat svoji značku. „V pátek pořádáme na Masarykově náměstí akci pro naše příznivce. I v průběhu podzimu se budeme snažit ukázat se fanouškům nejen na hřišti. Chceme je přilákat na náš stadion,“ naznačil Jukl.