Nepatří do spotu, přesto se tam čas od času objeví. Fotbal není výjimkou. Většinou zapříčiní předčasné ukončení zápasu. Roli v tom nehraje počasí ale zkraty lidského chování. A inzultace je na světě.

Dolní Kalná

První případ se stal na Trutnovsku, přesněji v krajské soutěži I. B třídy, v níž tým Dolní Kalné hostil Kopidlno.

Hrálo se 5. září. Výsledek 0:1 a na oko zcela normální zápas nijak nevybočující z průměru. Jenže když si přečtete Zápis o utkání, rozhodně vám do smíchu není.

Rozhodčí v něm popisuje chování domácího funkcionáře Tomáše Navrátila, jenž dle mínění arbitra už před duelem nebyl v ideálním rozpoložení a vše vygradovalo jeho chováním po závěrečném hvizdu.

Fotbalisté Dolní Kalné jsou dlouholetým účastníkem krajské soutěže I. B třídy.
V Dolní Kalné napadli delegáta. Prachsprostá lež, brání se obviněný funkcionář

„S asistentem jsme viděli domácího trenéra, jak jde k autu za delegátem utkání. Delegáta oslovil, ten se otočil a pan Navrátil mu vylil pivo do obličeje a hned poté ho udeřil pěstí do obličeje,“ stojí mimo jiné v zápise.

Co následovalo? Příjezd Policie České republiky, jednání disciplinární komise a následně vysoké, především finanční tresty.

Navrátil nařčení popřel. „Po poradě s právním zástupcem budeme celou záležitost řešit soudní cestou,“ stojí například v protestu, jímž domácí klub reagoval na již zmíněný Zápis o utkání.

Rok a půl natvrdo

Fotbalové utkání trvá v základní době devadesát minut. Ne však to v Nemošicích ve třetím kole pardubického okresního přeboru. A neukončila ho průtrž mračen ani jiná živelná pohroma. Selhal lidský faktor.

72 MINUT. Přesně takovou dobu strávili na hřišti fotbalisté Křičeně (u míče Aleš Kučera). V Nemošicích vedli 2:1, ale po zkratu jednoho z nich bylo utkání předčasně ukončeno.
Inzultace! V okresním přeboru hráč hrubě napadl sudího

Časomíra nakrojila 72. minutu, když se to přihodilo. Hráč hostující Křičeně jménem Aleš Kučera napadl hlavního rozhodčího Jana Dittricha. Muž v „černém“ nejdříve čelil nadávkám a výhrůžkám. Atak na jeho osobu vygradoval v inzultací.

Tok událostí měl klasický průběh. Nejdříve arbitr udělil žlutou kartu kvůli nesportovnímu chování hráče (užil vůči sudímu sprostých výrazů proti rozhodnutí). Následovala druhá žlutá za nesportovní chování a provokativní gesta vůči hlavnímu rozhodčímu. Z toho logicky vyplynula červená karta. Načež přišla zmíněná inzultace v podobě hrubého strčení do muže s píšťalkou. Ten utkání odpískal… Paradoxně v tu dobu Křičeň vedla 2:1. Hříšník se později sudímu omluvil a od disciplinární komise odešel s trestem na osmnáct měsíců bez fotbalu.

Vrhli se na sudího

Jen 58 minut se hrálo utkání III. třídy mužů Ústecka FC Jiskra 2008 C – Libchavy B. Na stadionu v Králíkách za stavu 3:2 vzkypěly emoce. Hostující oddílový asistent rozhodčího nejprve verbálně a následně i fyzicky napadl arbitra zápasu Otmara Macka, jenž musel čelit i dalším urážkám, po tomto incidentu nebyl schopen dále pokračovat v řízení zápasu a předčasně jej ukončil. Tečku za případem napsala okresní disciplinárka, která viníky po zásluze „odměnila“ zákazy činnosti a citelnou finanční pokutou.