Zastupitelé Hradce Králové schválili uzavření smlouvy se stavební firmou Matex HK, která úpravy za 6,6 milionu korun bez DPH provede.

Stavbaři na východní tribuně s kapacitou 4000 diváků vyhotoví prostory pro novináře a VIP hosty, zároveň k nim postaví nová schodiště. Původně město odhadovalo, že rekonstrukce bude stát asi 11 milionů korun bez DPH.

„Stavba by měla začít do deseti dnů od podpisu smlouvy, hotovo by mělo být do 90 dnů," řekla mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková.

Úpravy stavbaři nestihnou udělat do startu nejvyšší soutěže. V úvodu podzimní části proto budou hradečtí fotbalisté hrát domácí zápasy v Mladé Boleslavi. Podle člena představenstva klubu Václava Víšky by mužstvo mohlo mimo domovský stadion odehrát prvních zhruba sedm až osm kol.

Současně město připravuje kompletní přestavbu stadionu zhruba za 400 milionů korun. Nová aréna pro 10 000 diváků by se mohla začít stavět ve druhé polovině roku 2017. Veškeré zázemí by mělo být v nové západní tribuně, která se stane hlavní tribunou. Postupně by se pak měly postavit boční tribuny za brankami a nová východní tribuna.