Třetí do party, divizní Svitavy, dokázaly vypakovat z poháru exdruholigovou Čáslav. Oba duely skončily v normální hrací době 1:1.

„Z první pětice neproměnil na každé straně jeden hráč.  Od stavu 4:4 se však žádný hráč nemýlil. Dokonce už se museli aktéři opakovat. Bohužel tu poslední jsme nedali my," smutnil živanický trenér Jaroslav Kratochvíl. Litovat měl čeho. Ve hře byl totiž atraktivní zápas ve druhém kole proti Hradci Králové, který tak v srpnu zamíří do Dvora.

Živaničtí si však stěžovali i na výkon trojice rozhodčích.

„V první půli jsme se ujali vedení, ale už před tím jsme se zlobili na rozhodčího, který domácím odpustil penaltu po faulu na Klátila. Když už jsme u arbitrů, nemohu si odpustit poznámku na neustále zvednutý praporek při našich útocích. Vůbec jsme se nemohli dostat dopředu. Ale nezvládli jsme to sami. Měli jsme totiž vyhrát v základní hrací době. Bohužel jsme v závěru neproměnili dvě stoprocentní šance," dodal Kratochvíl.

Svitavy přežily v utkání s Čáslaví hned dvě kritické chvíle. Loňský nováček divize vedl po půlhodině hry 1:0, hrál výborně a už se chystal slavit postup, jenže čáslavský Brůna ve třetí minutě nastaveného času vyrovnal.

„Penalty už nejsou ani tak o fotbale, jako o psychice hráčů, jak je zvládnou v hlavě. Šťastnější jsme byli my a postupujeme v poháru dál," radoval se  svitavský kouč Zbyněk Zbořil.

Krátce předtím však prožil druhou infarktovou chvilku. Jeho tým prohrával v penaltovém rozstřelu 3:4. V poslední sérii měl postup hostů na kopačce Brudný. Jenže napálil jen tyč! Domácí Belej si vzápětí vynutit pokračování dramatu. Hned na to neunesl tíhu okamžiku čáslavský Kunášek, který poslal míč vysoko nad. Naopak domácí Chlup zachoval pevné nervy a neomylně poslal míč pod břevno.

Ve druhém kole se Svitavy střetnou s Převýšovem, který vyhrál v Trutnově (2:1).