Poslední přípravné zápasy sehrají o víkendu východočeské druholigové týmy. Hradec Králové dnes hostí třetiligovou Chrudim, Pardubice se zítra v Hlinsku střetnou s prvoligovou  Příbramí.

Příští týden obě mužstva čekají duely v 1. kole Poháru České pošty. „Votroci" nastoupí na půdě lepšího z dvojice Dobrovice – Nová Paka, Pardubičtí se představí v Náchodě.

V neděli 28. července pak vstoupí do druhé ligy očekávaným vzájemným derby na Všesportovním stadionu.

Hradec Králové – Chrudim

Sobota 10.30 (hř. SCM Bavlna): „Votroci" ve čtvrtek zúžili kádr. A se zkoušením herních variant a hráčů je definitivně konec. 
V duelu s Chrudimí už by na trávníku vše mělo klapat.

„Pohárový zápas příští týden bereme už jako mistrovský. Pohárová soutěž je pro nás důležitá, hodláme v ní uspět. Utkání s Chrudimí je tedy pro nás generálkou. Samozřejmě k ní přistoupíme naplno. Byl bych rád, aby v naší hře už byly vidět prvky, o které jsme se v letní přípravě snažili," uvedl hradecký trenér Luboš Prokopec.

Duel s třetiligovým soupeřem se původně měl hrát v Chrudimi, ale na žádost soupeře se přesunul do Hradce. Odehraje se dnes od 10.30 hodin na hřišti Sportovního centra mládeže na Bavlně.

Pardubice – Příbram

Neděle 17.00 (hř. Hlinsko): Tenhle zápas bude mít Einsatz (nasazení), Herz (srdce), hráči budou kämpfen (bojovat).

Natürlich! Emotivní příbramský kouč Franz Straka má poslední možnost vidět svoje hráče v akci před startem Gambrinus ligy, nedá se očekávat, že bude šetřit své opory Petra Švancaru nebo Kuvajťana Azize.

„Očekávám hlavně  velkou prověrku, jak jsme na tom směrem dozadu," je zvědavý pardubický trenér Jiří Krejčí.

Jeho tým má před startem sezony formu, vyřídil dva prvoligové soupeře a naposledy nasypal pět gólů třetiligovým Kunicím. Jedna nepříjemnost se však přece jen dostavila. „Několik kluků má bohužel dost nepříjemné střevní potíže," prozradil Krejčí. Místo cesty na trénink tak šest hráčů korzuje v častých intervalech na trase postel – toaleta.

S výhledem na Příbram to pro Krejčího zase tak velké potíže nejsou. Stejně ještě neplánoval modelovat základní sestavu: „I kdybychom měli k dispozici všechny hráče, tak bychom stejně pokračovali v zajetých kolejích a do hry poslali většinu z nich. Bylo by nefér poslat teď někoho za juniorku, když v přípravě nikdo nezklamal."

Jedna dobrá zpráva se  týká útočníka Davida Petruse. Angína je pryč. „V úterý dobral antibiotika a teď má individuální tréninkový plán. V úterý by se měl připojit k ostatním," prohlásil pardubický trenér.

Stihne dohnat tréninkové manko? Bude připraven na derby? Zvládne 90 minut proti Hradci? „Uvidíme, zatím je na soudy brzy," vypálil trenér.

Místo Petruse se v útoku  chytil Martin Hundák, který zatím spíš nastupoval v záloze. „Vím o něm, že s míčem umí a má skvělé fotbalové myšlení," pochvaluje si Krejčí.

Tak schválně, kdo udělá v neděli víc patiček? Hundák, nebo Petr Švancara?