Jednadvacítka potvrdila dobrou formu ze závěru podzimu a připsala si čtvrtou výhru z posledních pěti utkání. Další zápasy čekají Dovalilův výběr až v červnu, kdy startuje druhá polovina evropské kvalifikace. Češi, kteří vedou tabulku, přivítají druhou Černou Horu a pak se představí v Andoře.

Včerejší generálku na souboj s Černohorci měla jednadvacítka i bez několika zraněných opor pevně ve své režii a domácí Rumuny zaskočila bleskurychlým úvodem. Už v páté minutě po autovém vhazování prodloužil Wágner míč na Zahustela a ten hlavou vsítil svůj první gól za „lvíčata“.

Za čtvrt hodiny pak mladoboleslavský záložník ozdobil svůj debut v jednadvacítce druhým zásahem. A čtyři minuty před pauzou korunoval výhru třetí trefou Lecjaks.

Po přestávce Dovalil prostřídal sestavu a postupně se dostala na trávník i zbylá šestice hráčů, která začala zápas na lavičce. Mezi tyče se postavil jeden ze strůjce nečekaného stříbra na loňském ME devatenáctek brankář Koubek, příliš práce ale neměl.

Rumunsko – Česká republika 0:3 (0:3). Branky: 5. a 19. Zahustel, 41. Lecjaks. Rozhodčí: Petrescu – Dumitrescu, Ghinguleac (vš. Rum.). ŽK: Frydrych. Česká republika: Štěch (46. Koubek) – Čmovš, Kalas, Frydrych (46. Novák), Lecjaks – Kopic, Hušbauer (65. Folprecht), Darida (46. Pavelka), Zahustel (46. Navrátil) – Wágner, Chramosta (46. Hála).