Mají to za sebou. Výsledek 4:0 vypadá zdravě a sebevědomě. Generálka se naoko vydařila. Fotbalisté Hradce Králové ale v posledním duelu před vstupem do První fotbalové ligy ukázali i své nemoci – slabou produktivitu a nedorazy v obranné hře.

Úder po změně stran

„Výsledek 4:0 je jednoznačný, ale spokojení nejsme," začal svoje hodnocení trenér Bohuslav Pilný.

Tak si pojďme rozebrat důvody koučova rozladění.

V první pětačtyřicetiminutovce se u skóre Hradce styděla číslice jedna.
Gól padl zásluhou nováčka Ladislava Martana až ve 43. minutě. Do té doby se hrálo bez branek… A to Pilnému hodně vadilo.

„Provází nás slabá produktivita, v prvním poločase jsme dali z mnoha šancí jen jeden gól," zlobil se na své podřízené.

Po změně stran už přišel toužebně očekávaný střelecký tajfun - během čtyř minut se trefili Černý, Súkenník a Mudra.

„Nakonec to bylo 4:0, ale představoval bych si vítězství vyšším rozdílem," umíněně si vedl svou Pilný.

Hradeckému kouči vadila ještě jedna věc - dokořán otevřená okna v defenzivě. Dobrovice mohly skórovat.
I víckrát. „Soupeř se dostal do dvou tří možností, což by se nám proti třetiligovému týmu nemělo stávat," uvedl.

Dobrovice - Hradec Králové 0:4

Fakta – 43. Martan, 48. Pavel Černý, 50. Súkenník,
52. Mudra. Rozhodčí: Vlk. Poločas: 0:1.
FK Dobrovice: Slavík – Tvaroha, Skuhravý, Lukáš, Šidlo – Valenta, Salašovič, Vajgl – Březina, Šultés (46. Osvald) –
Baratynsky.
FC Hradec Králové: Ottmar (46. Lindr) – Holeš, Chleboun, Mudra (62. Trubač), Mareš (46. Plašil) – Pavel Černý, Trubač (46. Vobejda) – Martan (62. Malinský), Zorvan, Malinský (46. Súkenník) – Pázler (46. Žondra).

Nováčci? Martan s Mudrou dali gól, Žondra jen tyč
Rejšice - Přípravné zápasy ukázaly, že Hradec Králové nešlápl s angažováním nových borců vedle. Kouč Bohuslav Pilný si přál
do týmu gólové hráče a všichni zatím splňují očekávání. V předsezonních duelech se opakovaně trefili Žondra, Martan, Mudra i Milan Černý. V sobotní generálce „věšeli" Martan s Mudrou, Žondra napálil míč do tyčky, Milan Černý kvůli většímu zatížení hrál za juniorku.
„Je dobře, že kluci dávají góly. Ještě škoda, že se netrefil i Žondra. Martana a Žondru jsme kvůli gólům dělali, Mudra umí podpořit útočnou fázi. Je dobře, že se také trefil," pochvaloval si Bohuslav Pilný. Všichni nováčci mají slušnou šanci na základní sestavu.