Velkou zásluhu na tom má brankář Jehlička, jenž své spoluhráče několikrát podržel. Střelecky se v závěru dvakrát prosadil Kraják.

I. liga staršího dorostu U19:
FC Hradec – Slovácko 3:0 (0:0). Branky: 60. Bláha, 87. a 89. Kraják. Rozhodčí: Zeman. ŽK: 0:1. Diváci: 30. Hradec: Jehlička – D. Drozd, Zezula, P. Drozd, Kratochvíl – Sixta, Hannich (57. Kraják), Vobejda – Bláha (87. Brabec, 89. Bönisch), Langr (68. Vágner), Šnejdr (76. Heger).

Za silného větru přinesla první půle až nečekaně vyrovnanou partii. Hosté se nesoustředili jen na bránění, ale využívali každou příležitost k rychlým protiútokům, které byly nebezpečné. Ve 12. min. musel zakročit domácí gólman Jehlička, když Fujtáškovu střelu z velkého vápna vyrazil.

Poté se hrálo bez vážnějších šancí. Vzruch přinesla až 28. min., kdy Rusnák nechal opět vyniknout strážce hradecké svatyně. „Votroci" poprvé zahrozili ve 32. min., kdy střelu Bláhy z velkého vápna hostující gólman Vejmola zneškodnil. Moravané měli další velkou šanci ve 38. min., Janečkovu dělovku pod břevno vyrazil Jehlička s vypětím všech sil. O dvě minuty později po faulu na D. Drozda zahrával Sixta standardní situaci a následná hlavička Zezuly skončila těsně vedle branky.

Po přestávce se již více prosazovali „votroci", kteří chtěli promrzlým fanouškům nabídnout lepší podívanou. V 54. min. se zrodila jejich první velká příležitost: po centru Langra hlavičkoval v pádu Hannich, ale hostující gólman byl na místě. Z protiútoku volej Janečky skončil těsně vedle levé tyče. Po hodině hry už domácí příznivci jásali. Roh Sixty odvrátili zadáci Slovácka jen k Bláhovi, jenž střelou z hranice šestnáctky propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0.

Vzápětí Langr v dobré pozici mířil nad a po narážečce se Sixtou dělovka Krajáka těsně minula levou tyč. V těchto chvílích již hosté více otevírali obranu a „votroci" tak měli více možností k rychlým kontrům. Přesto mohlo Slovácko čtvrthodiny před koncem vyrovnat, míč však skončil na břevně a následnou hlavičku Janečky na poslední chvílí odvrátil D. Drozd.

Závěr dramatického duelu však již patřil svěřencům kouče Frimmela. Nejprve střídající Heger mířil z dobré pozice ke vzdálenější tyči, ale míč v síti neskončil. V 87. min. napálil Kraják balon do břevna, od něhož se odrazil za brankovou čáru – 2:0. Tentýž hráč o dvě minuty později po samostatné akci upravil na 3:0.

Milan Frimmel, trenér FC Hradec Králové A starší dorost: „Věděli jsme, že poslední podzimní utkání na Bavlně nebude jednoduché, což se potvrdilo. Tým Slovácka potvrdil své kvality. První půle nebyla z naší strany úplně optimální. Postupem času se ale naše hra začala zlepšovat a od stavu 1:0 jsme byli lepší. Zaslouženě jsme zvítězili, i když o tři body jsme museli bojovat až do poslední minuty. Další utkání sehrajeme v sobotu od 12 hodin v Teplicích."   Jan Skalička