Fotbalisté hradecké Olympie se stali nejúspěšnějším týmem jara v krajském přeboru, když získali čtyřiatřicet bodů a pouze jednou prohráli. Nakonec z toho bylo třetí místo se ziskem osmapadesáti bodů při aktivním skóre 68:37. Spokojen tak mohl být i Zbyněk Dujsík, zkušený trenér kuklenského celku.

Před sezonou jste si přál skončit do třetího místa, což se povedlo.
Spokojen jsem s výsledky ve druhé části soutěže, neboť jsme se stali nejlepším mužstvem jara před Týništěm a Libčany. Dovolím si tvrdit, že druhé místo v konečném účtování nás stálo zaváhání na půdě poslední Dobrušky, kde jsme jen remizovali. Naopak obzvlášť mě potěšily výkony ve Lhotě, v Jičíně a ve Dvoře. Vcelku spokojen jsem byl i s tréninkovým zaujetím hráčů, které se od zimy rapidně zlepšilo. Výsledky a hrou se mužstvo samo odměnilo za svůj přístup.

Na jaře váš tým pouze jednou prohrál a to v Týništi 0:3, kde údajně nebylo vše v pořádku.
K tomu se nechci moc vyjadřovat. My jsme využili právo protestu proti řízení utkání. Ten však nebyl uznán a nám byl vrácen poplatek za protest. To je celé.

Určitě mrzí některé remízové zápasy. Mám pravdu?
Jak jsem již řekl, mrzí zejména remíza v Dobrušce, kde jsme nehráli moc dobře. Škoda také remízy ve Lhotě, kde jsme byli lepším celkem. Naopak dělba bodů s Libčany byla naprosto zasloužená. Smůlu jsme měli i v Jičíně, neboť jsme v závěru spálili vyložené šance. Přesto vidím příčinu toho, že jsme se neumístili výše, v horší výkonnosti na podzim.

V průběhu jara vás pronásledovala velká marodka, což asi sehrálo dost podstatnou roli.
Marodka byla až neuvěřitelná. V jednom období jsme měli až šest hráčů ze základní sestavy mimo hru. Bylo pro nás důležité, že v těchto fázích se mužstvo semklo. Hráči nastupovali i ne zrovna plně doléčení a body jsme sbírali především díky vůli po vítězství. Z toho mám radost ještě teď. Kluci za to zaslouží velké uznání.

Na druhou stranu je pozitivní, že šanci dostali hráči ze staršího dorostu, kteří se prezentovali poměrně solidními výkony. Souhlasíte?
Upřesnil bych to. Krejčík a Kabeláč byli v základní sestavě i při nulové nemocnosti. Po zranění Mařase v přípravě se šance chopil Michek a stal se oporou. Ostatní nám pomáhali tak, jak v daný okamžik mohli a svoji roli splnili velice dobře. Pokud se nám marodka vyprázdní, bude jen na nich, jakou úlohu budou v mužstvu zastávat.

Soutěž vyhrála Lhota pod Libčany, kterou jste na jaře jasně přehráli.
Z utkání ve Lhotě jsem měl obavy, protože jsme v té době měli dost zraněných a soupeř vedl soutěž. Podali jsme ale kvalitní výkon a to nejen z důvodu motivace hráčů. Náš výkon a zvláště kvalita utkání byly ovlivněny sílou soupeře. Obě mužstva hrála podle mého názoru výborné utkání. Kdybychom proměnili vyložené šance, dalo by se říct, že jsme domácí přehráli, ale bohužel pro nás to dopadlo remízou. Věděli jsme, že se v tréninku musíme více soustředit na střelbu.

Kdo patřil k oporám?
Ne každému se dařilo, jak by si představoval on i my. Každý hráč měl svoji zásluhu na celkovém výsledku. Nejlepšími hráči byli Jirka Dujsík, Kabeláč, Rak a Hůlka. Jejich výkonnost byla nejstabilnější. Ovšem i další hráči podávali kvalitní výkony. Třeba Krejčík měl určitě největší počet šancí v soutěži a při jejich proměňování by dohonil Marka v dobách jeho střelecké slávy. Nicméně důležité je, že se do nich dostával. Trnka předvedl také svoji kvalitu, kterou však ještě nedokáže stabilizovat. U ostatních bylo důležité, že když se jim nedařilo podle představ a to především vinou zranění, na hřišti dřeli a měli vůli po vítězství. Jde o Haupta, Mařase a Bělku. Do svého zranění hrál dobře Kubelka, ale takhle bych mohl mluvit i o dalších.

Je jisté, že končí váš asistent Miloš Marek. Hráči Krejčík a Kabeláč tým také opustí. Máte jasno, kdo je nahradí?
Rozhodně bych chtěl hráčům a kolegovi Markovi poděkovat za spolupráci. S Milošem máme společný názor na fotbal, takže naše souhra byla výborná. Kabeláč pravděpodobně bude zkoušet štěstí v juniorce Jablonce, Krejčí a Michek zase v juniorce Hradce. I když to bude pro Olympii značné oslabení, na druhou stranu je to také příležitost pro kluky a dobrá vizitka našeho oddílu. Náhrady za ně zatím nemáme.

Kdy se začnete připravovat na novou sezonu a počítáte s posílením kádru?
Na novou sezonu se začneme připravovat 16. července. Co se týká kádru, budeme ho tvořit v nejbližších dnech. Pozveme hráče, které jsme měli na hostování, a uvidíme, jak to s nimi bude. Posílení je závislé na ekonomice, takže žádné přestupové bomby nechystáme a nečekáme.

Máte ještě něco na srdci?
Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, kteří si našli cestu do Kuklen. Doufám, že se jich u nás bude objevovat stále více.

Jan Skalička