Což takhle povečeřet ,,Vysočinu"? V případě plného bodového zisku by hradečtí fotbalisté netradičním menu jistě nepohrdli. Na počest vítězství s Jihlavou by v kabině padlo možná i několik šišek. A chutnalo by, no jé je.

Co pro to udělat? ,,Votroci" musí navázat na výkony z posledních dvou mistrovských duelů, kdy doma smetli Slovácko a cennou remízu přivezli od klokanů z vršovického Ďolíčku.

Soupeř dorazí po reprezentační přestávce plný odhodlání. Zatím získal jediný bod a netají se myšlenkami na zlomení černé série právě v Hradci.

Postavení Vysočiny každopádně neodpovídá možnostem kádru. ,,Rozhodně jsem nečekal, že budou po šesti kolech uzavírat tabulku. Pořád se však jedná o začátek soutěže. Klidně můžou udělat nějakou šňůru. Samozřejmě si nepřeju, aby cestu ke zlepšení odstartovali u nás," říká kouč Luboš Prokopec.

Radův soubor se během posledních dnů rozrostl. Vedení zareagovalo na nelichotivou situaci a přivedlo vskutku kvalitu. Ze Sparty angažovalo Matěje Hybše, z Jablonce Mariána Kováře, a aby toho nebylo málo ze Slovenska dorazili Peter Šulek a reprezentant Beninu Bello Babatounde. ,,Je vidět, že s tím chtějí něco dělat. My ale hledíme sami na sebe. Pokud vyhrajeme, hodně si tím pomůžeme. Nasměrovalo by nás to do pater, kde chceme být. Navíc v dalším kole hraje Jihlava s Příbramí, takže znovu některý z týmů ve spodní části tabulky ztratí."

Největší nebezpečí? Tady není o čem. HH. Tedy exhradecký Haris Harba, i když se v letošní sezoně zatím střelecky trápí. ,,Jednoznačně se jedná o výborného fotbalistu. Ještě dnes mě trochu mrzí, že tady už není, ale byla to jeho volba. Má schopnost uvolnit se a dobře zakončit. Nesmí dostat prostor," varuje Prokopec.

Jeho svěřenci v týdnu postoupili přes třetiligovou Admiru do dalšího kola domácím poháru, ale až po penaltách. Výkon v kombinované sestavě za moc nestál. ,,Vyříkali jsme si to. Neberu takové ty české fráze, že pohárový zápas je specifický. Když přijede ligový tým na hřiště účastníka ČFL, tak by to na trávníku mělo být znát. Na druhou stranu proti Jihlavě nastoupí jiná sestava, která doufám naváže na poslední vydařené ligové duely."

Do zápasu stále nezasáhne zraněný Marek Kulič. Ale je tu i dobrá zpráva. Do tréninku se už zapojil nejlepší střelec loňského ročníku FNL David Vaněček! ,,Na vršku nabral hodně svalové hmoty. Pokud kvůli tomu neztratí rychlost, bude ještě nebezpečnější. Postupně začne nastupovat za juniorku, aby získal herní praxi. Nechceme to uspěchat," poznamenal k návratu ostrostřelce Luboš Prokopec.