„Jsme unaveni úspěchem," cituje s úsměvem předseda klubu Miroslav Píša mladší člena výboru FK Vysoká Františka Dejnožku.

Miroslav Píša mladší.Jaké byly oslavy prvního místa a historického postupu do krajského přeboru?
Žádné velké oslavy se nekonaly. Příčinou je pátý postup za sedm let existence v mistrovských soutěžích. Obrovský úspěch, kterého jsme dosáhli, bude doceněn až za několik let. Dobře to popsal člen výboru pan Dejnožka: „Jsme unaveni úspěchem." (směje se)

Před sedmi lety jste přihlašovali tým do nejnižší okresní soutěže a teď jdete už do nejvyšší krajské soutěže. Co tomu říkáte?
Jak už jsem zmínil, je to obrovský úspěch. Když se podívám na soupisku, stále tam ještě najdu šest borců, co kopali „prales" (nejnižší soutěž). O soutěž výše se kádr vhodně doplnil a skoro ve stejném složení jsme dokráčeli až do kraje.

Kdy jste začal věřit v postup? Bylo to už třeba po podzimu?
Podzimní část? To byl sen. Vycházelo nám skoro všechno, hlavně časté selhání největších soupeřů nám dost nahrávalo. V živé paměti jsem však měl loňské jaro, kdy jsme s téměř stejným týmem uhráli jen šest bodů. Měl jsem obavy, že se to bude opakovat.

Jedinou kaňkou na skvělé sezoně je asi série pěti porážek v závěru. Souhlasíte?
To je ostuda, a myslím si, že i rarita. Aby postupující tým do kraje posledních pět kol prohrál, to se snad ještě nestalo. Několik dní jsem očekával telefon z Guinnessovky, naštěstí nikdo nezavolal.

Myslíte, že už hráči postrádali motivaci?
Motivace byla jednou z příčin. Dále to byla zranění či absence rychlostních typů, na kterých byla naše hra postavena. Moc mě mrzí vážné zranění Adama Kalaše. Snad se jeho koleno dá co nejdříve do kupy. Tento poctivý kluk s téměř stoprocentní účastí na trénincích nám všem chybí. Vyměnil bych jeho uzdravení za postup do KP.

Jinak jste byli po celou sezonu na vítězné vlně. Kde ležel klíč k úspěšným výsledkům?
V dobré partě, která je už delší dobu pospolu. Až na drobnosti nemusela kabina řešit závažnější problém. Nemalou zásluhu na úspěchu má také trenér Petr Samek. Nevím, jak to dělá, ale prostě mu to funguje. U nás měl dost omezené možnosti, ovšem i tak se mu povedlo postoupit. Kdyby měl možnost trénovat větší klub, dokázal by velké věci.

Přestože jste postoupili, hrající trenér u týmu skončil. Co bylo důvodem?
Nechci moc mluvit za Petra, ale co vím, tak těch důvodů bylo více. Narodila se mu dcera a více se chce věnovat rodině. Všichni v klubu doufáme, že nám zůstane nakloněn a v rámci možností nám pomůže buď na hřišti nebo v zákulisí.

Už víte, kdo bude jeho nástupcem?
O trenérovi intenzivně jednáme, ale jméno si nechám pro sebe. Prozradím jen, že má bohaté zkušenosti s krajským přeborem.

Kdy začnete přípravu na vyšší soutěž a jak bude probíhat?
Příprava začíná 17. července. Trénovat by se mělo třikrát týdně.

Jakou roli byste chtěli hrát v krajském přeboru?
Nechtěli bychom být epizodní záležitostí, ale je nám všem jasné, že se budeme pohybovat na hranici možností. Velké díky patří obecnímu úřadu, bez jeho výrazné podpory bychom mohli na krajský přebor zapomenout.

Zůstane úspěšný tým pohromadě, nebo chystáte nějaké změny hlavně v podobě posílení?
Bohužel nezůstane. Kopačky na hřebíček pověsila naše velká opora Jirka Šulc. Touto cestou mu chci poděkovat za služby odvedené v našem klubu ve všech 163 odehraných zápasech. Posílení týmu je naprosto nezbytné. Přijdou tři až čtyři noví hráči. Omlouvám se, ale jména uvádět nebudu. Nic zatím není dotaženo do konce a stát se může cokoli. Znáte to, konkurence nespí.

Jak podle vás dopadne fotbalové MS? Zaujal vás jeho dosavadní průběh?
Skoro každý den dojde k nějakému výsledkovému překvapení. Je opravdu na co se koukat. I papírově velmi slabé týmy jsou schopny zahrát skvělý fotbal. Trochu pokulhávají rozhodčí, ale to je na každém MS stejné. Co mě zaujalo, je pěna, kterou používají rozhodčí na označení zdi a postavení balonu. Jak jednoduchá věc, přitom je účinná a vynikající. Finále tipuji Brazílie – Německo.