Nejvíce bodů v historii klubu nasbírali v krajském přeboru fotbalisté Slavie Hradec Králové. Číslo sedmapadesát znamenalo solidní páté místo. Zkušený kouč Josef Pleskot tak může být spokojený.

Josef Pleskot.Trenére, vaše mužstvo překonalo v počtu získaných bodů slávistický rekord, jste na něj tedy hrdý?
Ano, jsem hrdý na hráče a celý realizační tým včetně vedení fotbalového klubu. Se ziskem sedmapadesáti bodů a skóre 72:39 jsme vytvořili slávistický rekord od začátku působení v krajském přeboru. Vytvořila se zde skvělá „slávistická" parta hráčů, funkcionářů a příznivců, která táhne za jeden provaz.

Čekal jste vůbec před sezonou, že byste mohli atakovat sedmapadesátibodovou hranici?
Popravdě jsem nečekal, že získáme tolik bodů. Čekal jsem, že se budeme spíše pohybovat okolo sedmé příčky. Vždyť začátek soutěže tomu vůbec nenasvědčoval. Zranil se nám brankař Jan Moník, který vypadl ze sestavy na celé jaro. Šanci dostal na hostování zapůjčený gólman Jan Šebesta, jenž v rozehrané soutěži odjel na dovolenou a čtyři zápasy chyběl. Vznikl nám tak problém, jak nahradit brankáře. Nakonec musel do brány nastoupit hráč z pole David Veselý a musím říct, že si počínal skvěle. Čtyřikrát vychytal čisté konto a výrazně se podílel na konečném umístění našeho mužstva.

Je něco, co se na hře týmu oproti předešlé sezoně zlepšilo?
Hodně se zlepšila defenzivní činnost. Naučili jsme se kombinovat po celé ploše hřiště a více udrželi míč na svých kopačkách. Jak se říká byli jsme „silnější na balonu". To byl progres.

Co vás naopak trápilo a je potřeba na tom maximálně zapracovat?
Trápilo mě, že nejsme důraznější v osobních soubojích. S tím souvisí i přerušení hry v kritických situacích jak v útočném, tak i v obranném pásmu.

Říká se, že Slavia Hradec Králové pravidelně třikrát týdně trénuje. Jak jsou na tom hráči s docházkou?
Pravdou je, že trénujeme třikrát v týdnu a to společně s B týmem. Účast je tak sedmdesátiprocentní, v pátek jsou většinou všichni, pokud nejsou zranění či nemají jiné povinnosti (pracovní, soukromé).

Do divize postupují Kratonohy a stejným směrem možná půjde i druhý Náchod. Myslíte, že úroveň soutěže tím půjde zase o něco dolů?
Nemyslím si, že půjde hodně dolů. Nahradí je Jaroměř, která bude mít kvalitní tým, dále Libčany se zkušenými hráči a Lázně Bělohrad na zrekonstruovaném fotbalovém stánku určitě prokážou svoji kvalitu.

Co jste říkal jarní stíhací jízdě Týniště, které se ještě málem zachránilo?
Týniště jsem sledoval a věřil, že se mu záchrana povede. Bohužel se mu nakonec nepovedla. Přesto mu přeji brzký návrat do přeboru.

Sledujete právě probíhající Euro? Které týmy vás zaujaly?
Ano, sleduji mistrovství Evropy. Zaujaly mě celky Itálie, Belgie, Francie a Walesu.

Kdo má podle vás největší šance na medaile?
Francie, Německo a Itálie.