Pro srovnání. Na podzim jich po stejném počtu kol uvízlo v síti „votroků“ osm.

„V první části sezony jsme dělali strašně moc individuálních chyb při standardních situacích. Při jejich bránění jsme nyní mnohem zodpovědnější. Vzadu nám to klape. Jenom doufám, že to bude pokračovat. Když nedostanete gól, neprohrajete. Více se konečně začínáme prosazovat také před brankou soupeře. Střelecky jsme se snad už také chytili. Teď je to hlavně potřeba potvrdit v nedělním důležitém utkání s HFK Olomouc,“ přeje si šéf hradecké obrany RADIM WOZNIAK (nar. 29. ledna 1978).

V posledním utkání v Třinci (1:1) jste byl střídán po hodině hry kvůli zranění. Budete v neděli fit?
Doufám, že to půjde. Zatím je to hodně bolestivé. Útočník Třince mi při pádu přisedl koleno, křuplo mi v něm, a musel jsem se nechat vystřídat.

Právě tento střet byl posouzen jako penaltový a Třinečtí se záhy ujali vedení…
O faul se rozhodně nejednalo. Odkopl jsem míč na roh. Viděl to i hlavní rozhodčí. Své stanovisko pak překvapivě na popud aktivního asistenta přehodnotil a ukázal na značku pokutového kopu.

Štěstí vám, zdá se, v poslední době přeje, vždyť vyrovnání přišlo v nastaveném čase…
Na podzim jsme zase měli docela dost smůly, ale na to se nemá cenu vymlouvat. Po vystřídání jsem už zbytek utkání neviděl. Klukům musím zpětně za vyrovnání poděkovat, protože prohrát kvůli nesprávně odpískané penaltě, by bylo hodně kruté a nespravedlivé.

Remízovým výsledkem jste si od Třince udrželi odstup, v neděli hostíte předposlední Holici. V případě vítězství by se náskok na sestupovou příčku navýšil na osm bodů. Jedná se z vašeho pohledu o zápas jara?
Je samozřejmě velmi důležitý. Pokud ho zvládneme, uděláme razantní krok do klidných vod tabulky. Všichni si to uvědomujeme.

HFK před týdnem nestačilo v domácím prostředí na Ústí nad Labem (2:3). Byl pro vás tento výsledek překvapující?
Ani ne. Sami jsme se přesvědčili, že má Ústí dobrý tým. V HFK se za poslední sezony vystřídalo několik trenérů, takže tam zřejmě není něco v pořádku dlouhodobě. My musíme koukat sami na sebe. Znovu je potřeba vycházet z bezchybné defenzivy. Nějaká šance vždycky přijde. A my ji hlavně musíme proměnit. Doufám, že už jsme krizi zažehnali a tabulkou půjdeme jenom nahoru.

Co vůbec nového přišlo do kabiny s osobou trenéra Kotala?
Typově je to jiný trenér než jeho předchůdci. V první řadě sází na taktiku a od hráčů vyžaduje maximální smysl pro zodpovědnost za plnění daných úkolů.

Na podzim jste na HFK zvítězili 2:0. Podobný výsledek by jistě nebyl k zahození ani v neděli. Jak to pozítří tipujete?
Beru jakékoliv vítězství. Přál bych si, aby bylo rovněž podpořeno kvalitní hrou.