„Votroky“ přivede v neděli na hřiště po krátké odmlce opět jako kapitán.

Vracíte se na pozici kapitána týmu. Potěšilo vás, že jste dostal znovu důvěru?
Určitě. Jsem rád, že mám důvěru trenérů a doufám, že mi kapitánskou pásku opět někdo nevezme.

To vypadalo jako narážka. Máte tím na mysli předchozího kouče Maluru, který o vás prohlásil, že od vás očekával pozitivnější vliv na spoluhráče v kabině? Můžete k tomu říci své stanovisko?
Nechtěl bych se k tomu moc vyjadřovat, je to pro mě už uzavřená kapitola. Řeknu jen tolik. Já i celý tým jsme byli osobou trenéra Malury hodně zklamaní. Myslím, že kdyby tady pan Malura zůstal, řada kluků by chtěla z Hradce odejít.

Takže jste změnu hlavního kouče uvítali…
Nástupem trenéra Machaly a jeho asistenta Michala Šmardy se řada věcí změnila výrazně k lepšímu. Z obou je cítit patřičný elán a dokáží vytvářet pozitivní atmosféru. Na tréninky se doslova těšíme. Někteří hráči měli nabídky odejít jinam, ale díky nim svá stanoviska přehodnotili. Je to vidět i na výsledcích a výkonech na hřišti. Jen doufám, že to přeneseme do mistrovských utkání.

Letní přípravu jste zdárně absolvovali. Jaká byla pod Oldřichem Machalou?
Soustředili jsme se převážně na fotbalové věci. Velmi jsme zapracovali na presinku, posouvání a taktice. Mám z toho dobrý pocit.

V kádru došlo k řadě změn. Jak noví hráči zapadli do mužstva?
Většinou šlo o hráče, kteří v Hradci už dříve působili. S aklimatizací neměli vůbec žádný problém. Pokud se ještě dotáhne příchod Kaufmana, bude mít tento tým velmi dobrou kvalitu.

V přípravě jste odehráli slušné zápasy a třeba mistrovskou Slavii Praha trápili až do poslední minuty. Má současný tým v porovnání s jarní částí mnohem větší sílu?
Hlavně tu vnitřní. Nechci tady házet vinu jen na trenéra Maluru, ale noví trenéři s námi žijí mnohem víc, z lavičky nás povzbuzují a burcují k co nejlepším výkonům. Prostě to zatím klape, jak by mělo.

Fanoušci budou chtít vidět mužstvo opět na horních příčkách. Můžete jim to slíbit?
Slibovat nic nechci. Na jaře jsem něco řekl a neskončilo to dobře. S trenérem jsme nebyli na stejné vlnové délce a podle toho to taky dopadlo. Teď na ní jsme a doufám, že to bude vidět v zápasech i na umístění v tabulce.