Kapitán RADIM WOZNIAK (nar. 29. ledna 1978) mohl ve druhém poločase zápas rozhodnout, v nadějné pozici však hlavičkoval mimo tyče.

Je z vašeho pohledu bezbranková remíza dobrým výsledkem?
Asi ano. V první půli jsme chtěli ze zabezpečené obrany vyrážet do rychlých protiútoků. Jenže se nám to moc nedařilo. Po přestávce přišlo zlepšení. Kdybych proměnil dobrou šanci, mohli jsme i vyhrát. Dělba bodů odpovídá průběhu utkání.

Čemu přičítat zaváhání v koncovce?
Byla škoda, že se mi ve vzduchu ztratil míč ve slunci. Strčil jsem hlavu vlastně do tmy a trefil to vedle.Chybělo zkrátka trochu štěstí.

Na jaře jste jako první tým dokázali ve Vítkovicích uhájit čisté konto. Vůbec se neprosadil například elitní domácí útočník Diviš…
V defenzivní činnosti nám to klapalo. Vítkovice měly za celý zápas snad jen dvě nebo tři nebezpečnější situace. Hrály pouze na jediného útočníka, což mě překvapilo. Osamocený Diviš to měl těžké. Jeho parťák Proházska je zraněný. Pro nás jenom dobře, že nemohl nastoupit. Ve svých letech je pořád velmi nebezpečný.

Sestava doznala řady změn. Premiérových startů se v hradeckém dresu dočkali Mácha, Groh a také dorostenec Korba. V kabině prý řádila v týdnu viróza?
Je dobře, že kluci, které to postihlo, nehráli. Fyzická zátěž by se na jejich oslabeném organismu mohla nemile podepsat. Hrálo se odpoledne za velkého tepla. I my, co jsme byli zdraví, jsme toho po zápase měli plné zuby.

Do konce soutěže zbývají čtyři kola. Po prohře HFK Olomouc v Třinci jste se prakticky s definitivní platností zachránili. Důvod k oslavě to určitě není…
Jásat rozhodně nemůžeme. Před sezonou jsme měli úplně jiné cíle. Měli bychom se nad sebou zamyslet. Nedávno se mi líbil článek trenéra Moralese, který byl odvolán od týmu Příbrami. Říkal, že český fotbalista je dobrý fotbalista, akorát si to musí dát v hlavě do pořádku. To se týká i nás.

Kde podle vás Hradec nejvíce tlačí bota?
V důvěře sama v sebe.

Znamená to, že se jedná pouze o psychiku?
Určitě. Doma třeba vedeme, a přesto si ve druhých poločasech nevěříme. Je to zkrátka v hlavě. Něco podobného jsem zažil při angažmá na Slovensku. Po určitém čase se nám to povedlo překonat. Věřím, že se to během letní přestávky za pomoci trenérů podaří i tady a příští sezona bude lepší.