Diváky ke všemu pobavil efektními jesličkami, díky nimž se v ošemetné situaci skvostně zbavil hostujícího záložníka Strnada. Před sobotnímveledůležitým zápasem v Sokolově směřují jeho myšlenky pouze k vítězství, které „votrokům“ uchová naděje na postup do první ligy.

Sokolov ve čtrnácti domácích utkáních ještě neprohrál. Na svém kontě má sedm výher a sedm remíz. Vy pro zachování naděje na postup musíte bodovat naplno. Bude těžké připravit Severočechy o neporazitelnost?
Těžké to samozřejmě bude. Sokolov doma porazil velmi silné týmy, jeho kádr je nesmírně kvalitní. Na druhou stranu se v tomto ročníku ukazuje, že prohrát a vyhrát může každý s každým. My tam jedeme pro vítězství, nic jiného nám ani nezbývá.

V kádru soupeře se to fotbalisty, kteří dříve působili v Hradci Králové nebo jsou stále jeho kmenovými hráči, jenom hemží. O to bude zřejmě tento duel prestižnější, souhlasíte?
Vyhecované to bude bezesporu. Kluci, co tady hráli, se určitě budou chtít předvést v co nejlepším světle.

Jste s některým z bývalých spoluhráčů ve spojení?
Často si volám s Jirkou Poděbradským. Bavili jsme se spolu i po posledním kole. Říkal mi, že budou chtít odčinit vysokou porážku z Ústí nad Labem. Proti nám tedy nastoupí v plné síle a plni odhodlání, přestože už vlastně o nic nehrají. My potřebujeme vyhrát víc. Doufám, že to na hřišti bude vidět. V silách našeho týmu to rozhodně je. Poslední zápasy ukázaly, že umíme jít za výhrou do poslední minuty, přestože se nám třeba s Čáslaví herně tolik nedařilo.

Rozhodující jsou góly. Venku jste jich v posledních utkáních mnoho nevstřelili. Určitě bude potřeba s vytvořenými šancemi patřičně zacházet…
To každopádně. Zatím nás v tomto směru táhne Vašek Pilař, kterého si soupeři hledí stále víc. Střelecky by se potřebovali chytit i ostatní. Snad to přijde právě v Sokolově.

Prostředí v Sokolově dobře znáte. V loňské sezoně jste tam uhráli remízu 1:1. Lze počítat s bouřlivou kulisou?
Tehdy to byl kvalitní zápas. Moc dobře si ho pamatuji, protože jsem za Hradec nastoupil vůbec poprvé. V prvním poločase na nás domácí vletěli, po přestávce jsme však zabrali a nakonec jsme tam mohli i vyhrát. V závěru jsme však neproměnili obrovskou šanci. Tedy bylo na stadionu něco přes dva tisíce diváků, přijít by jich mohlo dost i tentokrát.

Poslední zápas jste odehrál s bolavým kotníkem. Už je úplně v pořádku?
Ideální to zrovna není, ale hrát se s tím dá. Bolest rozhodně postupem času ustupuje.

Karty jsou rozdány. Jak moc podle vás může nadcházející kolo ovlivnit vývoj na špici tabulky?
Napovědět může hodně. Přesto si myslím, že se bude rozhodovat až v tom posledním. Žádný z týmů usilujících o postup v sobotu jednoduchý zápas nečeká.