Po loňské porážce 2:0 na něm „votroci“ neuspěli ani tentokrát. Prohra 3:1 byla první v letošní sezoně a znamenala pokles v tabulce na osmou příčku. Kapitán týmu RADIM WOZNIAK (nar. 29. ledna 1978) připisuje nezdar špatnému výkonu v první půli.

Takže, proč to v Opavě nevyšlo?
Začátek byl z naší strany celkem solidní. Po deseti minutách jsme však nepochopitelně vyklidili pole, soupeř nás přehrával a během chvíle vstřelil dvě branky. Opava měla ve všem navrch – v agresivitě, nasazení a výborně také kombinovala. Po přestávce jsme se výrazně zlepšili, k otočení výsledku to bohužel nestačilo. Šance na vyrovnání jsme ale měli.

Pečlivě jste se připravovali na standardní situace, z nichž Opava velmi těží. Přesto jste z ní ve 20. minutě inkasovali první gól…
Ten jde na moje triko. Balon letěl po zemi, přede mnou skočil a ještě teď dost dobře nechápu, jak mi nohu mohl přeskočit. Takových míčů jsem za svoji kariéru odkopl snad tisíc, a teď se stane tohle. Opava je jinak ve standardkách velmi silná. Má na ně skvělé exekutory Partyše s Barteskou, kteří je zahrají, jak je potřeba.

Slezané začínají patřit k vašim nejneoblíbenějším soupeřům. V loňské sezoně jste s nimi neuhráli ani bod a nevyšlo to ani tentokrát…
V Opavě mívá problémy skoro každý tým. Je to dané i menším hřištěm, které agresivnímu stylu domácích velmi vyhovuje. Malé pozitivum vidím v předvedené hře. Vloni byly oba zápasy z naší strany špatné, ale ten sobotní se divákům musel líbit. Měl tempo a dobrou kvalitu.

V neděli vás čeká Ústí nad Labem. Určitě si budete přát zaváhání z Opavy napravit?
Doufám, že budeme pokračovat ve výkonu z druhého poločasu v Opavě, který se nám herně vydařil. Potřebujeme samozřejmě nutně vyhrát a vrátit se do horních pater tabulky.