Na vítězství hradeckých fotbalistů v nedělním šlágru II. ligy s Ústím nad Labem je v jedné ze sázkových kanceláří vypsán zajímavý kurs 1,9. Kapitán „votroků“ RADIM WOZNIAK (nar. 29. ledna 1978) přešel tuto informaci s ledovým klidem. „Jestli to je málo nebo hodně? Na to se těžko odpovídá. Hlavně věřím, že stejně jako na podzim zůstane naše domácí tvrz nedobytná a vyhrajeme.“


Vy na první a druhou ligu sázet nemůžete. Ale kdyby to šlo, objevil by se tento šlágr na vašem tiketu?

Asi ne. Je to těžké utkání, v němž se může stát všechno. Rozhodně ale uděláme maximum pro úspěšný výsledek.

Bookmakeři vám věří víc než Ústí. Věříte si i vy?
Kdybychom si nevěřili, bylo by to špatné. Chceme především napravit nepovedený první poločas z Hlučína, který jsme zbytečně prohospodařili.

Vy osobně, máte v oblibě vypjaté zápasy?
Určitě. Je v tom pořádný adrenalin. Touha po vítězství je obrovská.

Vzpomenete si, kdy naposledy jste si zahrál podobný šlágr?
Ještě, když jsem byl v Mladé Boleslavi. Tam jsme neustále hráli s nožem na krku. Doma se prostě muselo vyhrávat. Poprali jsme se s tím velmi dobře. Doufám, že to podobným způsobem zvládneme i s Hradcem.

Do jara jste vstoupili hubenou remízou v Hlučíně. Podobně špatný vstup do utkání, kdy jste brzy inkasovali, by se rozhodně neměl opakovat…
V to pevně doufám. Je potřeba navázat na druhý poločas, v němž už jsme soupeře jasně přehrávali.

Ústí bude podstatně tvrdším oříškem. Jak vůbec pohlížíte na mužstvo, jehož výkony a výsledky jsou překvapením této sezony?
Také bych před začátkem netipoval, že budou na podzim tak suverénní. Na týmu se odráží výborná práce trenéra Habance. Táhnou za jeden provaz a ke všemu nepostrádají herní kvalitu. Zaslouženě jsou na špici.

Coby obránce asi vítáte odchod útočníka Veverky, který v zimě zamířil do Teplic? Přeci jen s Karlíkem tvořili velmi úderný a hlavně gólový tandem…

To víte, že mi to nevadí. Na druhou stranu proti nám Veverka odehrál normální zápas. Obavy vzbuzuje spíše Karlík, který mi připomíná Honzu Kollera. Strašně špatně se brání, v osobních soubojích je velice silný. Ke všemu podzimní zápas rozhodl.

Nebezepčí tedy hrozí především ze standardních situacích, že?
Ústí je v tom velmi silné. Nesmíme dopustit, aby se ve vápně kdokoliv prosadil. Na podzim jsme doma hráli velmi dobře. Slušnými výkony jsme šli štěstí naproti. Fanoušci odcházeli spokojeni. Nesmíme je zklamat ani v neděli.

Jakou návštěvu očekáváte? Přeci jen se jedná o jedno z nejdůležitějších jarních utkání…
Plný stadion. (směje se) Když od Michala Šmardy či Karla Podhajského slýchávám, kolik tu kdysi chodilo na fotbal lidí, tak se mi tomu nechce věřit. Musela to být nádhera. Snad přijde tolik diváků, aby vytvořili pořádnou atmosféru a hnali nás za třemi body.