Vraťme se trochu v čase. Jistě si dobře vzpomenete na nepovedený jarní start právě v Ústí nad Labem. Porážku 0:1 byste určitě opakovat nechtěli…

Každý zápas, a hlavně ten nepovedený, se snažím po jeho dohrání vypustit z hlavy. Člověk by se nezdary neměl tolik zabývat. Do Ústí se těším, vždyť to bude souboj prvního s druhým mužstvem tabulky. Věřím, že si diváci přijdou na své.

Přesto se dají na posledním vystoupení na severu Čech najít prvky, z nichž se lze před sobotním odpoledním výkopem poučit. Čeho je potřeba se hlavně vyvarovat?

Každopádně si musíme dát pozor na standardní situace. V nich je soupeř nesmírně silný. Tenkrát jsme v tom dost hořeli. To ale bylo období, kdy se nám nedařilo a inkasovali jsme naprosto zbytečné góly. Teď je situace jiná. Věřím, že budeme pokračovat v kvalitních výkonech.

Čišet by z vás mělo i patřičné sebevědomí…

Jsem rád, že jsme dobré výsledky z přípravy přenesli do mistrovské soutěže. Navíc jsme ještě neinkasovali, což je velké plus. Sebevědomí máme, ale do Ústí pojedeme s pokorou, protože se jedná o velice silného soupeře. Nohama jinak zůstáváme pevně na zemi. Všichni víme, že povedený start nezaručuje povedenou sezonu.

Překvapuje vás, že Ústí skvělým způsobem zvládlo úvodní tři zápasy?

Nepřekvapuje. Mají kvalitního trenéra. Vloni na podzim jsme je doma porazili 5:2. Ale hned poté se ohromně zvedli a výbornou výkonnost prokazovali i v jarní části. Co mám zprávy, tak na jejich hru všichni pějí jenom chválu. Uvidíme, s čím vyrukují na nás.

Nenahání vám trochu strach útočné duo Veverka – Karlík, které už dohromady nasázelo šest branek?

Trošku bych to otočil. Doufám, že jim spíše nažene hrůzu naše obrana, která ve třech zápasech nedostala gól.

Bral byste z Ústí i remízu?

Vítězství jsou vždycky lepší než remízy. Kéž by se nám povedlo v nastoleném trendu pokračovat. Vše ukáže až průběh zápasu. Někdy může být dobrý i bod, ale já bych chtěl vyhrát.

Od začátku sezony nastupujete na pozici pravého obránce. Vyhovuje vám to? Přeci jen jste celou kariéru strávil na postu stopera…

Je to rozhodnutí trenéra. Zatím k mým výkonům příliš výhrad neměl. Snad je to ku prospěchu věci.

Po předešlém utkání s Hlučínem vás do kabin vyprovázel aplaus fanoušků. Cítíte, že se situace oproti loňské sezoně, v níž jste si na ně trochu postěžoval, mění k lepšímu?

Vždycky je příjemné, když diváci odmění povedenou akci potleskem. Na můj vkus bych jich mohlo chodit ještě více. Rozhodně prožíváme příjemnější období než na jaře, kdy na nás často pískali. Uděláme všechno proto, aby se návštěvnost stále zvyšovala. (kp)