Krátce před startem je dobře nažhavený. Jako správný kapitán se už RADIM WOZNIAK těší, až bude moci v neděli vyběhnout na trávník Všesportovního stadionu k úvodnímu zápasu druhé ligy, ve kterém fotbalisté FC Hradec Králové přivítají od 17 hodin Jihlavu.
„Vstup do soutěže je velice důležitý. Kdo dá jako první gól, bude mít velkou výhodu,“ soudí hradecký obránce, jenž v nové sezoně bude opět nosit na ruce kapitánskou pásku.Wozniak věří, že dobré výsledky i předvedenou hru z přípravy zúročí „votroci“ i v mistrovských duelech.

Už na vás dýchá předstartovní horečka?
Ano, protože fotbal se dělá kvůli mistrovským utkáním. I určitá nervozita a napětí tam prostě je. Člověk se na to těší, v mém případě dokonce strašně moc.

Dá se letos očekávat vyrovnaná soutěž, v níž každý může porazit každého?

Určitě. Kdyby před loňskou sezonou někdo řekl, že Hradec bude třináctý a Fulnek sestoupí, tak by si každý plácal na hlavu. Myslím si, že letos to bude ještě vyrovnanější, navíc když postoupil Hlučín s Vlašimí a sestoupil Zlín. Zpět nahoru bude chtít jít jistě Žižkov. Rozhodně se nestane, že někdo skončí s velkým odstupem na posledním místě, jako tomu bylo v případě Fulneku.

Koho pasujete do role favoritů?
Podle mne bude jasným favoritem Žižkov. I co jsem slyšel v zákulisí, třeba od Radka Bukače, tak bude chtít postoupit. Potom bude hodně takových malých favoritů. O všem se klidně může rozhodnout až ve třicátém kole.

Jste letos na druhou ligu připraveni lépe než loni? Je tým více sehraný?
Pro každé mužstvo je dobré, když je delší dobu pohromadě. Tady se za dva roky vystřídalo strašné kvantum hráčů, což je určitě jeden z důvodů, proč se nám nedařilo. Navíc se vyměnilo i hodně trenérů, každý z nich chtěl jinou taktiku a trochu i hru. Teď jsme však zůstali pospolu. Doplnil nás Radek Hoch〜meister a David Šimon. To jsou jen dva hráči, takže doufám, že to bude jenom ku prospěchu věci a ani v zimě se neudělá nějaká větší změna, protože teď se v přípravě ukázalo, že výsledky byly dobré a předvedená hra taky. Jen věřím, že to všechno zúročíme v mistrovských utkáních a půjdeme směrem kupředu.

V jakých patrech tabulky byste se mohli pohybovat? Máte podle vás i na popředí?

Je těžké odhadovat, kde se budeme pohybovat. Každopádně nechceme zopakovat loňskou sezonu, která byla opravdu velmi špatná. Já osobně bych chtěl čeřit vodu na špici tabulky. To znamená třeba i kolem šestého místa. Hlavně chceme bavit fotbalem jak lidi v Hradci, tak i sebe.

V neděli vás čeká těžký oříšek – Jihlava. Údajně jde o hodně ofenzivně laděný tým. Myslíte, že to prospěje otevřenému fotbalu, nebo to bude taktická vyčkávaná?
Obávám se, že to bude spíš druhá varianta. Vstup do soutěže je velice důležitý. Jihlava je velice kvalitní, útočně laděný soupeř. Viděli jsme ji proti Mladé Boleslavi, kde hrála velice dobře. Domnívám se, že první kola budou vedena trochu zezadu. Kdo dá gól, bude mít velkou výhodu a může klidně zápas vyhrát. Navíc jsou všichni fyzicky nabuzeni, takže to bude spíš vyčkávací taktika. Na druhou stranu doufám, že může přijít změna a překvapí mě to. Pro diváky by bylo jen dobře, kdyby to skončilo třeba 4:2.

Tipnete si výsledek?
Beru jakékoliv vítězství.

“Votroky“ čeká na úvod ostrý test

Mimořádně ostrá zkouška, která netoleruje sebemenší výpadky, čeká na startu druhé ligy fotbalisty FC Hradec Králové. V prvním mistrovském utkání sezony „votroci“ narazí v domácím prostředí na celek FC Vysočina Jihlava, jenž je jedním z hlavních adeptů na postup mezi elitu. Utkání začíná na Všesportovním stadionu v neděli od 17 hodin.

„Vylosování máme strašně těžké. První pět zápasů bereme jako test našich možností a schopností“ tvrdí hradecký kouč Václav Kotal a jedním dechem dodává. „Pokud Jihlavu porazíme, může to do mužstva přinést pohodu.“
Základní jedenáctku má kouč v hlavě. Otazník visí pouze nad Kasálkem a Fischerem, kteří se po zranění vrátili k tréninku až v tomto týdnu.
Jihlava jde do druholigových bojů s bývalým koučem Bohemians Praha Lubošem Urbanem, který už nemůže počítat s kanonýrem Faldynou (přestup do Senice) a Štohanzlem (návrat do Teplic). Důležitá kostra však v mužstvu zůstala. Navíc přišli Krutý, Caha či Korčián. (šp)