Jedna zbrusu nová tvář, tři navrátilci z hostování a pár odchodů. To je prozatímní účet zimních změn pod Bílou věží. V Hradci Králové nechtějí po zpackaném podzimu (poslední 16. místo, 11 bodů) rozmetat současný kádr. Přijdou ještě dva, maximálně tři hráči.

„Nechceme do kádru sahat tolik jako loni nebo letos v létě," pronesl před úvodním tréninkem Bohuslav Pilný, jeden z trojice trenérů. „Sháníme ještě stopera a levého obránce," vyjádřil se konkrétně.

Na prvním tréninku Pilný přivítal nového útočníka – sedmadvacetiletého Davida Petruse z Baníku Ostrava. Hráč většinu kariéry strávil v sousedních Pardubicích, odkud v létě 2013 za zvláštních okolností pláchl do Ostravy.

Úkolem Petruse bude zlepšit produktivitu „votroků", která je nejhorší v celé Synot lize. Hradec na podzim vstřelil v šestnácti utkáních pouze dvanáct branek.

„David je typologicky jiný útočník než Dvořák s Vaněčkem. V Pardubicích to byl gólový hráč, teď nás musí přesvědčit, že takový dovede být i v lize," zadal Petrusovi těžký úkol Pilný.

Příchodem bývalého forvarda Baníku (10 zápasů, 1 gól)  možná dojde i ke změně herního schématu. V Hradci vážně uvažují o hře na dva útočníky. Minimálně v přípravě si tento model vyzkouší.

„Uvažovali jsme o tom už na konci podzimu. Měli jsme to připravené, ale nevyzkoušené. Proto jsme do rizika nešli. Nyní budeme mít dost času si odlišné rozestavení v praxi vyzkoušet," říká hradecký kouč.

Do přípravy se po letních odchodech na hostování zapojí trojice záložníků Jaroslav Zelený (Karviná), Jiří Janoušek (Varnsdorf) a Adam Vlkanova (Čáslav).

„Všichni znají hradecké prostředí. To je jejich výhoda," tvrdí Bohuslav Pilný.

Kádr opustil z rodinných důvodů Matěj Kotiš (zpět do Varnsdorfu, manželka je v rizikovém těhotenství) a nevytížení fotbalisté Pavel Čermák, Hynek Prokeš a Pavel Šultes.

Program zimní přípravy
Pondělí 5. ledna: fyzické testy na FTVS Praha
Pátek 9. ledna: Mladá Boleslav – Hradec Králové (11.00, Tipsport liga, hřiště Ml. Boleslav)
Sobota 10. ledna – pátek 16. ledna: soustředění Ústí nad Orlicí
Sobota 17. ledna: FC Hradec Králové – Varnsdorf (11.00, Tipsport liga, hřiště Mladá Boleslav)
Středa 21. ledna: Hradec Králové – Pardubice (11.00, Tipsport liga, Orlická kotlina)
Čtvrtek 22. ledna: semifinále, resp. zápas o umístění v Tipsport lize
Středa 28. ledna: Hradec Králové – Brno (14.00, Orlická kotlina)
Sobota 31. ledna: Hradec Králové – Znojmo (12.00, Orlická kotlina)
Středa 4. února: Hradec Králové – Táborsko (13.00, Orlická kotlina)
Sobota 7. února: Vlašim – Hradec Králové (14.00, Vlašim)
Sobota 14. února: Hradec Králové – Jirny (14.00, Malšovický stadion)
Sobota 21. února: Mladá Boleslav – Hradec Králové (17. kolo Synot ligy)