Příbramský kouč Josef Csaplár sice proslul výrokem, že vedení 2:0 po poločase je to nejhorší, co může tým potkat, ale v Hradci se to nepotvrdilo. Csaplárova Příbram udeřila v 9. kole druhé ligy dvakrát v první půli a v Hradci Králové naprosto zaslouženě vyhrála 2:0.

Její vláda se nezměnila ani po přestávce, byť Csaplár v minulosti xkrát mluvil o ošidnosti dvougólového náskoku. „V poločase to není dobrý výsledek, to je pravda, hrozí podcenění. Musíme se koncentrovat, hrát pořád takhle dál a nedovolit soupeři zdramatizovat zápas,“ říkal o přestávce hostující bek Marek Kodr.

Právě tenhle zadák byl jedním z úspěšných střelců v prvním poločase. Hradec v něm propadl, hosté mohli být asi klidně ve vedení 5:1. Nakonec udeřili „jen“ dvakrát. První branku dal už v 7. minutě devatenáctiletý útočník Karsten Ayong, před nímž hradecký kouč Karel Havlíček varoval. Ta slova byla věštecká, mladý Kamrunec byl vynikající.

„V kabině před zápasem jsme si řekli, že zase nesmíme dostat gól jako první. A pak ho dostaneme už v sedmé minutě po špatném bránění,“ láteřil útočník Jakub Šípek.

Bohužel to nebylo zdaleka vše. Hradec měl v poločase hrůzy jednu pološanci, hosté byli jasně nebezpečnější. V 19. minutě udeřil nekompromisní hlavičkou Kodr. Centr mu poslal Rudolf Skácel, slavný odchovanec Hradce, například bývalý hráč Olympique Marseille, který v Příbrami dohrává velkou kariéru. „Při obou gólech jsme udělali obrovské chyby,“ přiznal Havlíček, který tentokrát poslal do základní sestavy obra Libora Žondru.

Tenhle tah nevyšel. „Byl nachlazený, nemohl dýchat, na jeho pohybu to bylo vidět. Ale předtím nám hra s ním přinesla body,“ hodnotil trenér.

Po půli už nebyl fotbal tak rušný. „Příbram si to dobře pohlídala,“ glosoval Havlíček. Jeho tým nedokázal zareagovat na výhry dalších mužstev ze špice tabulky - Opavy, Třince a Českých Budějovic. Hradec klesl na šesté místo.

Hradec Králové - Příbram 0:2

Fakta – branky: 7. Ayong, 19. Kodr. Rozhodčí: Mikyska – Ratajová, Vlasjuk. ŽK: Šípek, Martan – Tregler, Květ. Diváci: 974. Poločas: 0:2.
FC Hradec Králové: Ottmar – Pajer, Čech, Plašil (46. Nosek), Knejzlík – Šípek, Zorvan, Schwarz (77. Shejbal), Martan – Žondra (46. M. Černý), Pázler. Trenér Havlíček.
1. FK Příbram: Boháč – Skácel, Tregler, Zápotočný, Kodr – Květ, Danoski (59. Tarczal) – Grajciar, Jandera (85. Kilián), Fantiš – Ayong (77. Černý). Trenér: Csaplár.