Další hloupá ztráta. Hudrování je na místě. „Votroci" si zadělávají na těžkosti. Ve Vlašimi nedali gól – ani nedostali – ale s bodem spokojenost rozhodně nepanuje. Proti mužstvu Vlastimila Petržely měli hosté brát tři body. Šancí na to měli dost. Jenže…

Běží 92. minuta. Po standardní situaci propadne míč až na zadní tyč k vyhlášenému šutérovi Janu Pázlerovi. Stačí jen nastavit „placku" a poslat balon do sítě. Ke zděšení černobílých ale zakončovatel dá do střely víc razance a přestřelí. A je konec. Ze zápasu s outsiderem mají jen bod.

„Jsem zklamaný. Hlavně z toho, že nejsme z tolika šancí schopní dát gól, což se odráží na našich výsledcích," lamentoval pár minut po utkání trenér Bohuslav Pilný.

Že říkal tolik šancí? Ale ano! Ve Vlašimi mohl Hradec rozhodnout už v prvním poločase. Sám na branku postupoval Vaněček. Nedal! Pázler střílel skoro do prázdné. Nedal! Stejně jako v nastavení.

„Pevně jsem věřil, že vyhrajeme. Ale nestalo se tak. Teď budeme pod tlakem v domácích zápasech. Přitom jsme být nemuseli. Ze zápasů ve Znojmě a ve Vlašimi jsme mohli mít v klidu čtyři, ale klidně i šest bodů," štve Pilného.

Hradecký kouč zariskoval se složením základní sestavy. Zařadil do ní všech pět hráčů, kteří v minulém týdnu trpěli pod atakem střevní infekce. A když se v 17. minutě zranil Plašil a musel být nahrazen Marešem, dobře po těle mu nebylo.

„Můžu říct, že to bylo hodně složité rozhodování, ale chtěli jsme navázat na výkon ve Znojmě, proto jsme do sestavy nechtěli příliš zasahovat. Prostě jsme to riskli," přiznal Bohuslav Pilný. „Nemocní kluci velmi dobře odehráli první poločas, ale stopeři toho pak měli plné zuby, a možná i proto se od 60. minuty dostavil tlak Vlašimi."

Během náporu domácích se dvakrát vyznamenal gólman Radim Ottmar. „Votroci" mohli i prohrát. „Ze své zkušenosti vím, že i takové zápasy se dají ztratit.  Máme plusový bod z venku a teď se musíme soustředit na domácí utkání," vybízí Pilný.

Už ve středu přijedou ke 3. kolu MOL Cupu Bohemians.

Vlašim - Hradec Králové 0:0

Fakta – rozhodčí: Julínek – Caletka, Dobrovolný. ŽK: Tarczal, Toml – Pázler. 
Diváci: 472.
FC Graffin Vlašim: Vorel – Štochl, Breda, Toml, Nový – Vebr – Kučera (84. Janda), Tarczal, Hronek (87. Moravec), Průcha – Matějka (70. Jícha). Trenér: Petržela.
FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Nosek, Krmaš, Plašil (17. Mareš) – 
Vlkanova (70. Malinský), Janoušek, Súkeník (70. Trubač), Černý, Pázler – 
Vaněček. Trenéři: Frimmel a Pilný.

Hrajte o 10 lístků na České Budějovice
Hradec Králové - Deník vyhlašuje tradiční soutěž o deset vstupenek, tentokrát na nedělní zápas „votroků" s Českými Budějovicemi (hraje se od 15 hodin). Stačí zodpovědět anketní otázku a správnou odpověď zaslat na e-mailovou adresu: radek.sprynar@denik.cz.

Anketní otázka: V dresu Českých Budějovic hraje bývalý hráč Hannoveru, Leverkusenu či Sparty. O koho jde?
a) Jan Šimák     b) Milan Baroš     c) Marek Kulič

Svoje odpovědi posílejte do čtvrteční 12. hodiny. Seznam výherců najdete v pátečním vydání Deníku nebo na internetové stránce www.hradecky.denik.cz.