Mistrovské soutěže dospělých OFS Hradec pokračovaly 24. kolem.

Utkání kola

Kosičky – Stěžery (6:1). Duel o případného druhého černého Petra v Hradecký Votrok okresním přeboru měl jednoznačný průběh. Drtivá převaha domácích ve druhé půli byla brankově potvrzena. Hosté si domů odvezli půltucet a fandí Hlušicím v I. B třídě k záchraně.

V Hradecký Votrok okresním přeboru trvá souboj o druhou příčku. Všechna tři mužstva, Kobylice, Myštěves a Smiřice, shodně vyhrála, a tak se rozhodne v závěrečných dvou kolech. Náboj mají i duely v Albron III. třídě. Zde oba aspiranty postupu, Sendražice a Ohnišťany, dělí bod. Dramatická situace je na opačném pólu tabulky, kde celky na jedenáctém až třináctém místě dělí minimální rozdíly (Malšova Lhota 26, Nové Město nad Cidlinou a Černilov 23 body).

Události kola

Třebeš – Lovčice (5:3). Neoficiální okresní „Superpohár" přinesl před 180 diváky výhru Třebše, která si po postupu do I. B třídy připsala i skalp vítěze Gist okresního poháru. Domácí sice prohrávali v poločase 2:3, ale po změně stran dali tři góly a vyhráli. Po utkání předali za OFS Hradec Vlastislav Pánek a Leoš Slavíček Třebšským pohár pro vítěze Hradecký Votrok OP.

Neukázněné Nepolisy: Ač byli hosté ve Smiřících po celý zápas horší, ve dvou ukazatelích přesvědčivě zvítězili: na ŽK 6:1 a na ČK 2:0!

Jednoznačná záležitost v Sendražicích. Domácí se v minulém kole vrátili do čela Albron III. třídy a ani v sobotu doma neponechali od počátku nic náhodě. Hostům z Malšovy Lhoty v každé půli přibalili na cestu tři kusy a získali další důležité tři body v přetahované o postup.

Zajímavostí je skutečnost, že za Dohalice B skórovali otec a syn Gazdíkovi, čímž přispěli k vítězství v Jeníkovicích.

První bod na jaře si připsal poslední celek Albron III. třídy béčko Lhoty pod Libčany. Hosté z Libřic vyrovnali pět minut před koncem.

Smolaři kola

Prasek. Suverénně poslední domácí sahali ve druhém poločase po bodu v utkání s Červeněvsí. Při drtivém náporu však hosté jistili svoji výhru brankou v 90. minutě.

Výhodou pokutového kopu pohrdl jediný hráč – Marek Ullmann (Nový Bydžov C).

Muž kola

Lukáš Havlín (Kosičky), který v důležitém zápase o záchranu se Stěžerami přispěl hattrickem k výhře svého týmu 6:1.

Osobnost kola

Milan Švenger (Třebeš). V duelu Třebeš – Lovčice přišla událost v 59. minutě, kdy brankářská legenda Milan Švenger přepustil místo mezi třemi tyčemi nastupující generaci, věkem ještě dorostenci Mikuláši Heřmanovi.

Statistiky

Kanonády víkendu: 8 gólů dala Roudnice B v derby s Libčany B, 7 branek nastřílel tým Myštěvsi s Kunčicemi B, 6 zásahů si připsaly Kosičky se Stěžerami, Sendražice s Malšovou Lhotou a Urbanice v Černilově.

Střelci kola: Hattrick zaznamenali tři hráči: Lukáš Havlín (Kosičky), Matěj Záruba (Dohalice B) a Miroslav Koudelka (Roudnice B).

Pokutové kopy: Celkem rozhodčí nařídili 7 penalt (5 pro domácí a 2 pro hosty), z nichž bylo 6 proměněno. Nedal: Ullmann (N. Bydžov C); proměnili: Soukup (Prasek), Heglas (Třebeš), Horák (Skřivany), Krempa (Slavia Hradec B), Konhefr (Lovčice), Filipi (Malšova Lhota).

Branky: Celkem ve 24 zápasech padlo 126 gólů (D 78, H 48). OP: 38 (D 27/H 11), III. třída: 38 (25/13), IV. třída A: 20 (11/9), IV. třída B: 30 (15/15).

Žluté karty: Celkově rozhodčí udělili 68 ŽK (domácí 29, hosté 39), OP 29 (11/18), III. třída 16 (4/12), IV. třída A 9 (6/3), IV. třída B 14 (8/6).

Červené karty: Celkem 5 (D 1/H 4). Předčasně pod sprchy šlo 5 hráčů: Shuito (Lužec), Zámečník, Škrha (oba Nepolisy), Novák (Stěžery), Kašpar (Nový Hradec B).

Diváci: OP 640 (průměr 91), III. třída 370 (53), IV. třída A 200 (50), IV. třída B 450 (75). Celkově vidělo 24 zápasů 1660 diváků (průměr 69).

Návštěvy kola: 180 diváků Třebeš – Lovčice; 100 diváků vidělo zápasy Prasek – Červeněves, Kosičky – Stěžery, Cerekvice – Neděliště, Roudnice B – Libčany B, Lužec – Nepolisy B a Prasek B – Boharyně.   (ld)