Začátek duelu patřil jednadvacítce, která šla do vedení v 11. minutě, když se ve vápně špatně zorientoval Horák a hlavou poslal míč za bezmocného Vízka – 0:1. Poté se osmělili i domácí a zbytek první půle patřil jednoznačně jim. Odměna přišla ve 42. minutě. Rada přesným centrem z rohu našel volného Ševčíka, jenž hlavičkou uklidil míč do sítě – 1:1.

Hradec ale po změně stran srazila další chyba. Nepřesnosti v rozehrávce využil Vecheta, který přeloboval Vízka, míč sice až za brankovou čáru nedoletěl, ale po faulu domácího gólmana se kopala penalta. Tu i se štěstím proměnil střídající Sejk – 1:2. „Pro nás to určitě modelové utkání nebylo, protože jsme modelově předváděli chyby, kterých se nesmíme dopouštět, pokud chceme být úspěšní,“ mrzelo Kotala.

O další tři minutky později vyslal útočník Sparty tvrdou střelu, tu Vízek sice dokázal vyrazit, ale s rychlou dorážkou přispěchal Kronus – 1:3. Tečku za zápasem udělal při chuti hrající Sejk. Ten se dobře uvolnil na levé straně a parádní střelou na zadní tyč upravil na konečných 1:4 z pohledu Východočechů.

„V dobrém světle se předvedli mladí kluci z béčka, kteří nehráli špatně. Z tohoto pohledu je to pro nás dobrá zkušenost, ale hlavně poučení, že s takovým počtem chyb se nedá vyhrát žádné utkání,“ uzavřel Kotal.

Přípravné modelové utkání

FC Hradec Králové - Česko 21 1:4 (1:1)

Branky: 44. Ševčík - 11. vlastní (Horák), 55. z pen. a 85. Sejk, 58. Kronus.

FC Hradec Králové: Vízek – Dancák, Čech, Leibl, Ševčík, Harazim, Hlaváč, Horák, Pudhorocký, Rada, Koubek. Střídali: Klíma, Baloun, Čmelík, Kodeš, Pilař, Mahr, Boniš, Vašulín.

Česko 1. poločas: Horníček – Černák, Endl, Prebsl, Labík – Icha, Křišťan – Šubert, Tkáč, Kabongo – Alijagič. Česko 2. poločas: Kinský – Černák, Kadlec, Endl, Koželuh – Vydra, Křišťan – Kronus, Sejk, Višinský – Vecheta.