Nyní nastává klíčová chvíle. V sobotu (17) přijede do Hradce Liberec, jeden z konkurentů v boji o udržení elitní soutěže.

„My máme letos v domácím prostředí problém, abychom vstřelili branku. To bude důležité, co nejdříve ji vstřelit, nejlépe branky. To bude hlavní úkol," řekl kouč Pilný. „Věříme, že první skórující budeme my, zápas zvládneme, a budeme tak konečně moci slavit letošní první vítězství tady v Malšovicích," dodal.

Domácí bilance Hradce je opravdu tristní. I když se na ní samozřejmě podepisuje fakt, že začátek sezony trávil ve vyhnanství v Mladé Boleslavi. I když… V Boleslavi tým dvakrát vyhrál, v Hradci pětkrát padl a pouze dvakrát remizoval. Proto jev tabulce výsledků na vlastním hřišti na posledním místě s osmi body. Pražská Dukla, předposlední tým v tomto srovnání je na tom o propastných šest bodů lépe. S Libercem je tedy potřeba tuto bilanci vylepšit.

„Když utkání zvládneme, na Liberec se dotáhneme a bude vše i nadále otevřené," upozornil Pilný. „Začíná pro nás play off. Zlomové zápasy jsou všechny, všechny budou těžké a pouze se ukáže, zda jsme schopni je zvládnout a ligu udržet. Před sebou máme šest kol, ve kterých jsou soupeři více méně hratelní. Teď se uvidí, jak na tom jsme."

Trenéři mohou znovu nasadit záložníka Jiřího Janouška, jenž na Slavii chyběl kvůli žlutým kartám. Marodi (Tomáš Holeš, Adam Vlkanova, Roman Polom) jsou stále mimo hru.