Oslavy 
z postupu do první ligy teprve doznívají a fotbalistům Hradce Králové se do cesty staví první vážná komplikace. Minimálně úvodní dva domácí zápasy sezony budou muset odehrát na cizím stadionu.

Nabízí se „Ďolíček" pražských Bohemians, ve čtvrtek do hry vstoupila varianta s útulným stánkem v Mladé Boleslavi. Rozhodnout se musí nejpozději v pátek.

Pilný: Je to handicap

„V pondělí musí být nájemní smlouva na FAČR, abychom jako klub dostali licenci pro první ligu," uvedl ve čtvrtek po poledni pro Deník Richard Jukl, místopředseda představenstva FC Hradec Králové.

Právě byl v Praze. Na jednání. V ruce držel nájemní smlouvu zaslanou z Mladé Boleslavi, finální verzi z Ďolíčku obdržel odpoledne. „Schůdně vypadají oba návrhy, pro jeden z nich se musíme rozhodnout. Přiznávám, že blíže k dohodě jsme s Bohemians, ale stále se to ještě může změnit," upřesnil Jukl.

Trenéři ani hráči nejsou 
z nastalé situace nijak odvázaní, což je pochopitelné. Hned na startu soutěže, do které jako nováček potřebují dobře vstoupit, budou značně handicapovaní. „Rozhodně nejásáme," přiznal gólman Radim Ottmar. „Musíme to ale přijmout jako fakt a připravit se na to. Nesmíme o tom nijak extra přemýšlet a třeba se nám zadaří," smířlivě dodává.

Co říká na novinku kouč Bohuslav Pilný? Taky žádný odvaz.

„Není to žádné velké štěstí, ale bohužel je to realita. Ztrácíme výhodu domácího prostředí, minimálně prvních pět kol budeme hrát venku. Navíc si nedělám iluze, že by za námi do Prahy nebo do Mladé Boleslavi přijelo kvantum fanoušků. Celé to považuji za obrovský handicap a jsem napjatý, zda to vážně budou jen dva zápasy," říká na rovinu.

Úpravy za 13 milionů

Mezitím, co „votroci" vstoupí v azylu do první ligy, se v Hradci rozjede úprava východní tribuny tak, aby odpovídala parametrům požadovaným Fotbalovou asociací ČR.

Práce by měly městskou kasu připravit zhruba 
o 13 milionů korun.

Urychlené vylepšení východní tribuny by podle nedávných slov náměstka primátora Jindřicha Vedlicha po výstavbě celého stadionu vniveč nepřišla, protože tribuna by po postavení nové východní tribuny sloužila jako zázemí pro mládež a přilehlé hřiště 
s umělým povrchem.

Plánovanou rekonstrukci malšovického stadionu město odhaduje na 400 milionů korun, po jejím dokončení by fotbalový stánek měl mít kapacitu necelých deset tisíc diváků. Začít stavět by se mělo na podzim příštího roku.